Progledao od povratka u otadžbinu: Asistencija+gol "Milanovog problema"!

Suso je bio problem na "San Siru", a solucija na "Pichuanu".

Sevilja-Espanjol-2-2-Suso-gol-i-asistencija-De-Tomas-nije-igrao-za-spance Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

U četvrtoj utakmici od povratka u otadžbinu poslije fudbalskog odrastanja u Engleskoj i Italiji, Hesus Hoakin Fernandez Saenc de la Tore - ili kraće Suso - golom i asistencijom je spriječio bruku pred 35.660 navijača na tribinama "Ramon Sančez Pichuan" stadiona.

Tek kada je Viktor Sančez isključen u 69. minutu za "profi" faul u čistoj gol šansi za domaće, favorit je uspio da izbjegne poraz od "fenjeraša" u matine terminu 24. kola Primere: Sevilja - Espanjol 2:2 (1:1).

I bez povrijeđene gol-mašine Raula de Tomasa, čiji je dolazak iz Benfike u 20 miliona evra vrednom transferu početkom januara potpuno promijenio situaciju u klubu, Abelardovi "španci" zaigrali su hrabro poslije ranog vođstva Sevilje i početkom drugog poluvremena prešli u vođstvo golom kineskog "vunderkinda" Vua Leija, ali...

Suočeni sa strašnim pritiskom od trenutka kada je Adrijan Kodrero Vega poslao Sančeza u svlačionicu, gosti iz Barselone popustili su u 80. minutu kada se Lukas Okampos adekvatno odužio novom saigraču za asistenciju iz prvog poluvremena i pomogao Susu da postigne prvenac u bijelom dresu od dolaska na pozajmicu iz Milana.

Suso je u 15. minutu odigrao odličnu loptu u prostor za Argentinca i razgalio navijače, koji u tom trenutku nisu slutili da ih čeka više od sat vremena nerviranja zbog igre koju je prikazao tim trenera Đulena Lopetegija.