Atletiko napokon tresao mreže, ali Valensija umalo slavila!

Uzbudljiv početak 24. kola Primere uz dosta golova.

Valensija - Atletiko Madrid 2:2 Primera 24. kolo Izvor: Guliver/Getty images/Manuel Queimadelos, Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images Europe

Atletiko se od početka godine mučio sa postizanjem golova, a taman kada su uspeli da dva puta zatresu mrežu, ni to im nije bilo dovoljno za trijumf na "Mestalji".

VALENSIJA - ATLETIKO MADRID 2:2 (1:2)
/Gabrijel 40, Kondogbija 59 - Ljorente 15, Partej 43/

"jorgandžije" Dijega Simeonea su postigle samo jedan gol u Primeri na prethodnih pet mečeva, a i taj jedan im je bio dovoljan za pobedu nad Granadom.

Ipak, ova dva u Valensiji su im donela samo bod.

Marselinova ekipa, koja je bila bez novog pojačanja zbog varičela, se pokazala žilavom i dva puta vraćala u život, a onda u 90. minutu protraćila priliku za potpuni preokret.

Brzo su gosti stigli do prednosti, već posle četvrt sata i to nakon jedne odbijene lopte. Centaršut sa desne strane se odbio od jednog defanzivca Valensije, a Markos Ljorente je na pravom mestu da dovede svoj tim u voođstvo.

Nije mnogo šta slutilo da ćemo u poslednjih pet minuta poluvremena videti čak dva gola. Prilika nije bila mnogo, a onda je Maksi Gomez asistirao za 1:1, povratnom loptom za štopera Gabrijela koji je glavom smešta u mrežu Atletika.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Tomas Partej lepim solo prodorom donosi prednost Simeonovoj ekipi pre odlaska na odmor.

Izvor: Guliver/Getty images/Juan Manuel Serrano Arce, JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE

U nastavku ta prednost nije predugo trajala jer je već pre isteka sat vremena Džefri Kondogbija bio strelac, posle slobodnog udarca Danija Pareha.

Do kraja meča su oba tima imala svoje prilike za pobedu. Alvaro Morata je u svom stilu imao slabu realizaciju, dok je Hose Gaja u 90. minutu propustio šansu da donese trijumf "slepim miševima".