Betis dva puta vodio, Mesi tri puta majstorski asistirao za pobedu Barse

Pet golova, dva crvena kartona i tri majstorije Mesija obeležile su poslednji meč 23. kola Primere

Betis - Barselona 2:3 Primera 23. kolo Lionel Mesi tri asistencije Izvor: Guliver, Aitor Alcalde/Getty Images Europe

Betis je dva puta vodio, ali je na kraju Barselona slavila u poslednjem meču 23. kola Primere.

Oba tima završila su utakmicu sa po 10 igrača na terenu, a Lionel Mesi je upisao tri nove asistencije. Na kraju, Betis - Barselona 2:3 (2:2).

Betis je poveo već u 6. minutu iz penala koji je izveo Serhio Kanales. Jedanaesterac je dosuđen kada je Klemon Lengle igrao rukom u svom šesneastercu.

To vođstvo je kratko trajalo, pošto je već u devetom minutu Mesi briljantno pronašao Frenkija de Jonga, koji je ostao sam pred Hoelom Roblesom i doneo svom timu izjednačenje.

U 26. minutu Betis je krenuo u kontru tri na tri, Nabil Fekir je došao do šesnaesterca, ali nije dodao loptu nikom, nego je snažno opalio, a Mark-Andre ter Štegen bio je nemoćan, 2:1.

U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena videli smo još jednu magiju Mesija. On je izveo slobodan udarac praktično blizu kruga na sredini terena. Lopta je išla u visokom luku i pala tačno pred Serhija Busketsa, koji je samo prosledio u mrežu.

Konačno, Lengle se u 72. minutu iskupio. Mesi je izveo slobodnjak sa oko 25 metara sa leve strane, prebacio je loptu na drugu stranu šesnaesterca, gde se Lengle našao u skoku i glavom prosledio loptu u suprotan ugao mreže za trijumf Barselone.

Do kraja meča prvo je Fekir dobio drugi žuti karton, a onda i Lengle, ali se rezultat nije menjao.

Barselona je tako zadržala priključak od tri boda zaostatka za vodećim Real Madridom, dok je Bets pao na 13. mesto tabele.