Bajernov golman primio PET komada – Šalke nestao za 60 sekundi!

Trebalo je to da bude derbi, ali su fudbaleri iz Gelzenkirhena “nestali za 60 sekundi”, a onda dozvolili Lajpcigu da se više nego ubjedljivim trijumfom približi Bajernu na samo korak.

Bundesliga 23 kolo Šalke - Lajpcig 0-5 Izvor: Alex Grimm/Bongarts

1 – bod razlika je između vodećeg Bajerna i Lajpciga poslije 23. kola Bundeslige

1 – dodir s loptom u protivničkom šesnaestercu imao je Šalke u prvom poluvremenu

1 – minut bilo je potrebno Lajpcigu da povede u Gelzenkirhenu

Trebalo je da to bude derbi između ekipe koja se bori za šampionsku titulu i ekipe koja želi Ligu šampiona, ali ispostavilo se da je kapiten Lajpciga Marsel Sabicer pogotkom u prvom minutu uništio Šalke, čiji navijači će narednih dana trpiti šale na račun svog imena.

ŠALKE – LAJPCIG 0:5

Aleksander Nibel od ljeta će nositi dres Bajerna iz Minhena, ali smijenjenom kapitenu Šalkea ostalo je da odradi ugovor do kraja i pokuša da pomogne svom timu da izbori mjesto u evropskim takmičenjima.

Biće to teška, možda i nemoguća misija, ukoliko se fudbaleri iz Gelzekirhena ekspresno ne izvade iz “kanala” u koji su upali prije četiri kola.

Poslije poraza 5:0 od Bajerna i tri vezana remija, Šalke je upisao još jedan debakl -  0:5 na svom terenu od Lajpciga!

Da bude gore - gostima nije bilo potrebno ni 60 sekundi da dođu u vođstvo.

Marsel Sabicer dobio je loptu na nekih 25 metara i potom poslao bombu u mrežu Nibela za 1:0 već u prvom minutu.

Kapiten Sabicer radio je “šta je htio” u prvom poluvremenu, ali se njegova ekipa propisno ispromašivala u prvih 45 minuta pa se rezultat nije mijenjao.

Na drugoj strani Šalke nije učinio bukvalno ništa! Koliko su fudbaleri Šalkea bili blizu izjednačenja i gola Gulačija govori podatak da su samo jednom u prvih 45 minuta dodirnuli loptu u protivničkom šesnaestercu.

Ali katastrofa je tek slijedila…

Timo Verner povisio je na 2:0 u 61. minutu i umjesto da tako isprovocira domaće fudbalere, probudio je “zvijeri” u svom timu koji su “namirisali krv” i u posljednjih pola sata do vrha napunili mrežu Šalkea.

Priliku da se upišu u strijelce imali su i Angelino, defanzivac Lajpciga koji je ove zime stigao iz Mančester sitija te Forsberg koji je ušao sa klupe i zapečatio sudbinu “rudara”.

Lajpcig je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto na tabeli sa bodom zaostatka za vodećim Bajernom, dok je ostao na šestoj poziciji sa četiri boda manje od Bajera koji je odigrao meč manje.