Fabijanski je sve uprskao: Liverpulov niz zbog toga traje!

U posljednjem meču 27. kola Premijer lige Liverpul poslije preokreta pobijedio Vest Hem 3:2. Lukaš Fabijanski početničkom greškom obezbijedio izjednačenje "redsima".

Liverpul-Vest-Hem-3-2 Izvor: Jon Super/AP

Davno je bio 20. oktobar kada je Liverpul posljednji i jedini put ostao bez bodova (ne i boda). Ni tog nedjeljnog poslijepodneva na Old Trafordu "crveni" nisu izgubili (1:1)

U ponedjeljak uveče djelovalo je da će "kaznenoj ekspediciji" Jirgena Klopa prvi bodove na "Enlfildu" otkinuti davljenik iz Londona - Vest Hem.

"Čekićari" su vodili 2:1 u drugom poluvremenu, ali, ipak, poraženi odlaze iz grada vjerovatno novog šampiona Engleske. Skor "redsa" u aktuelnoj sezoni je zadivljujući, 26 pobjeda i jedan remi. Bez poraza!

Ali…

Za brigu su posljednje dve utakmice – poraz od Atletiko Madrida u osmini finala Lige šampiona i teško izvojevan trijumf protiv ekipe koja će se do kraja Premijer lige boriti za opstanak.

Posljednji meč 27. kola bio je pun preokreta. Liverpul je poveo, Vest Hem preokrenuo, ali je završnu riječ, ipak, imao lider i aktuelni šampion Evrope.

Već poslije devet minuta Vajnaldum se lepo snašao i glavom matirao Fabijnskog.
Uslijedio je munjeviti odgovor "čekićara", jer je poslije kornera u 12. minutu Diop glavom gađao prvu stativu, gdje Alison nije uspio da spreči izjednačenje.

Do novog gola čekalo se dosta dugo. I on je na iznenađnje većine viđen u mreži domaćina. Fornals je u 54. minutu odlično reagovao na cenatršut sa desne strane.

Najveći tragičar je golman Vest Hema, iskusni Lukaš Fabijanski!

Ko zna kako bi se meč na "Enfildu" završio da nije primio početnički gol u 68. minutu. Salah je šutirao sa 14-15 metara, bio je to prilično slab udarac, pravo u Poljaka, međutim, lopta mu se izmigoljila iz ruku i završila u golu – 2:2.

Utakmicu je riješio Mane u 81. minutu! Za 26. pobjedu Liverpula…

"Redsi" imaju čak 23 boda prednosti u odnosu na Mančester siti, dok je Vest Hem na 18. mjestu sa 24 boda.

Liverpul - Vest Hem 3:2 (1:1)

TABELA: Liverpul 79, Mančester siti 57, Lester 50, Čelsi 44, Mančester junajted 41, Totenhem 40, Šefild junajted 40, vulverhempton 39, Arsenal 37, Barnli 37, Everton 36 Sautempon 34, Kristal Palas 33, Njukasl 31, Brajton 28, Bornmut 26, Aston Vila 25, Vest Hem 24, Votford 24, Norič 18.

PAROVI 28. KOLA: Norič - Lester, Brajton - Kristal Palas, Brajton - Čelsi, Njukasl - Barnli, Vest Hem - Sautempton, Votford - Liverpul, Everton - Mančester junajted, Totenhem - Vulverhempton

ODLOŽENO zbog finala Liga kupa: Aston Vila - Šefild junajted, Mančester siti - Arsenal.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.