Crna serija traje: Torino nadigran u Napulju, Sirigu spriječio katastrofu

Torinezi doživjeli sedmi uzastopni poraz, računajući Seriju A i Kup Italije.

Napoli - Torino 2:1 Serija A 26. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Francesco Pecoraro

Jedna od rijetkih utakmica 26. kola Serije A koja će ovog vikenda biti odigrana u Italiji, donijela je mnoštvo prilika, ali "samo" tri pogotka.

Napoli je dominirao tokom svih 90 minuta protiv Torina, te sasvim zasluženo stigao do trijumfa, koji je mogao biti znatno ubjedljiviji da na golu gostiju nije stajao raspoloženi Salvatore Sirigu.

NAPOLI - TORINO 2:1 (1:0)

Jedini pogodak u prvom poluvremenu viđen je u 20. minutu.

Lorenco Insinje centrirao je iz slobodnog udarca, a Kostas Manolas glavom zakucao loptu u mrežu Sirigua, koji je uprkos dva primljena gola, bio najzapaženiji igrač svog tima, što dovoljno govori kakvu partiju su na "San Paolu" pružili Torinezi.

Naime, iskusni čuvar "skinuo" je brojne šuteve domaćim igračima, koji su promašivali kako prije, tako i poslije vodećeg gola. Prosto je Sirigu briljirao na golu, odbranio nekoliko izuzetno teških udaraca, ali je u nastavku ipak još jednom kapitulirao.

Ovaj put sjajan centaršut uputio je Dris Mertens, a na pravom mjestu našao se Đovani Di Lorenco, sjajno reagovao i pogodio za 2:1.

Sve što su gosti uspjeli da urade na ovom meču je počasni pogodak iz prvog minuta nadoknade vremena.

Strijelac za konačnih 2:1 bio je Simone Edera.

Torino je tako zabilježio sedmi uzastopni neuspjeh računajući mečeve u Seriji A i Kupu Italije, a šesti prvenstveni, dok tim Đenara Gatuza, nakon ranije krize, igra sve bolje i možda bi do kraja sezone mogao da se umiješa u borbu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.