Arsenalova nada o Evropi živi kroz FA kup: Klinci i veteran za četvrtfinale

"Tobdžije" nastavile uspešan niz u mečevima sa Portsmutom.

Portsmut - Arsenal 0:2, FA kup Izvor: Guliver/Getty Images/Richard Heathcote

Trećeplasirani tim treće lige (Lige 1) ne bi trebalo da bude problem za Arsenal, međutim, kako "tobždije" igraju ove sezone, navijači su se s pravom pribojavali gostovanja u Portsmutu.

Ispostavilo se, ipak, da su igrači koje je Mikel Arteta izabrao za ovu utakmicu bili dovoljno kvalitetni da upišu rutinsku pobedu (2:0) i obezbede plasman u četvrtfinale FA kupa.

Gosti iz Londona poveli su u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je Sokratis Papastatopulos lepo reagovao na centaršut 20-godišnjeg Risa Nelsona, a mladi fudbaler bio je asistent i za drugi pogodak, kada je u 51. minutu odlično prošao po desnoj strani, a pred golom domaćih se dobro snašao njegov vršnjak Edi Nketia.

Te dve šanse bile su dovoljne Arsenalu da nastavi uspešan niz protiv tima koji ih je poslednji put savladao u martu 1958, kada je bilo 5:4 za Portsmut.

Od tada su "tobdžije" upisale 13 pobeda i osam remija u duelima sa Portsmutom, a ovo im je četvrti put da ga eliminišu iz FA kupa.

Ostale utakmice osmine finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu su u sredu i četvrtak.

Pošto je u Ligi Evrope ispao od Olimpijakosa, a u Premijer ligi se nalazi tek na 10. mestu (sa pet bodova manje od petoplasiranog Mančester junajteda), Arsenalu je FA kup trenutno jedina nada da iduće sezone izađe na međunarodnu scenu.