"Daragova kletva" na delu: Liverpul OPET izgubio i ispao iz FA Kupa!

Čelsi je mogao mnogo ubjedljivije da slavi, imao je tri prečke, stativu, jedan na jedan...

FA kup Čelsi izbacio Liverpul Izvor: Tanjug, Kirsty Wigglesworth/AP

Ne tako davno bila nam je simpatična vijest da je dečak Darag pisao Jirgenu Klopui od njega tražio da izgubi sve preostale utakmice, ali poslije trećeg poraza u poslednje četiri utakmice i ispadanja iz FA Kupa – hoće li sujevjerni početi da sumnjaju u "kletvu"?

Nakon prvog poraza u prvenstvu ove sezone, i potonjeg opšteg slavlja, u Londonu je večeras u petom kolu FA Kupa: Čelsi – Liverpul 2:0!

Čelsi je poveo u 13. minutu, kada je odbrana Liverpula pogriješila, a lopta došla do Vilijana, koji je sa ivice šesnaesterca snažno šutirao. Adrijan je probao da uhvati loptu, ali ona se iz njegovog naručja odbila u mrežu za vođstvo "plavaca".

Samo pet minuta kasnije moglo je da bude 2:0, ali je Markos Alonso iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Poslije toga smo gledali pomalo nevjerovatnu sekvencu pred golom Čelsija, ali je čudesni Kepa Arizabalaga odbranio udarce Sadija Manea, Divoka Origija i Kurtisa Džonsa. Sva tri šuta bila su već viđena u golu, ali čuvar mreže domaćeg tima nije to dozvolio.

Kepa se ponovo istakao u 31. minutu kada je odbranio odličan udarac Manea.

Čelsi je slično nastavio i u drugom poluvremenu, u 62. minutu je Mejson Maunt iz slobodnog udarca pogodio još jednu prečku, ali je dva minuta kasnije Ros Barkli bio siguran.

On je iz jedne kontre, između dvojice čuvara šutirao sa oko 16 metara i postigao sjajan gol za 2:0!

Samo tri minuta kasnije moglo je da bude i 3:0. Ovog puta je Pedro presjekao pas Liverpula u napadu, sam istrčao kontru, ostao jedan na jedan sa Adrijanom, ali mu je ovog puta golman gostiju odbranio udarac.

Čelsi je tada bio u punom naletu, a Žiru je prvo pogodio prečku, a onda mu je golman odbio udarac u stativu!

Na kraju je bez pretjerivanja moglo da bude i 4:0 za Čelsi, ali je na kraju završeno 2:0.