Bodovi spasa se ne traže protiv šampiona: Liverpul pobedio, ali igra brine

Autori mondo.rs Autori Jovan Terzić

Ekipa Jirgena Klopa u jurišu na titulu upisala 27. pobedu u 29 utakmica, međutim, igra nije bila ohrabrujuća pred revanš sa Atletiko Madridom u Ligi šampiona.

Premijer liga 29. kolo Liverpul - Bornmut 2:1 (2:1) Izvor: Guliver/Getty images/Jan Kruger

Ponadali su se navijači Bornmuta, ali - realno - bodovi spasa ne traže se protiv šampiona: Liverpul - Bornmut 2:1 (2:1).

Gosti su poveli u 9. minutu poslije lijepe akcije, pogotkom Kaluma Vilsona, ali su potom sami greškama omogućili rivalu da preokrene već do poluvremena.

U centru pažnje bio je Sadio Mane, koji je prvo u 25. minutu asistirao Mohamedu Salahu za njegov 70. premijerligaški gol u 100 nastupa, a zatim je u 33. sam realizovao dodavanje Virdžila van Dajka.

Domaći fudbaleri potom su imali kontrolu utakmice do 61. minuta, kada je Rajan Frejzer uspio da umakne Liverpulovoj odbrani i pošalje loptu iza leđa Adrijana, ali je uporni Džejms Milner uspio da uklizavanjem na metar od gol-linije spriječi pogodak.

Imao je Bornmut u finišu još jednu dobru priliku poslije gužve u kaznenom prostoru rivala, što samo potvrđuje nesigurnost u odbrani "Redsa" i stvara brigu Jirgenu Klopu pred revanš osmine finalaa Lige šampiona protiv Atletiko Madrida iduće srijede.

Podsjetimo, Madriđani su slavili na svom terenu 1:0.

Liverpul je odavno spakovao titulu Premijer lige u džep, ali navijači se sigurno neće zadovoljiti "samo" osminom finala Lige šampiona...