Bajić iz voleja srušio Fenerbahče: Konjaspor slavio sa devetoricom!

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine i napadač turskog Konjaspora Riad Bajić bio je strijelac na susretu protiv istanbulskog Fenerbahčea.

Riad Bajić srušio Fenerbahče (VIDEO) Izvor: Anadolija/Orhan Şeref Akkanat

Ekipa Konjaspora ugostila je Fenerbahče u 26. kolu turske Superlige i slavila minimalnu pobjedu.

Gol odluke postigao je povremeni igrač "zmajeva" Riad Bajić pred sami kraj prvog poluvremena.

Igrao se 41. minut, kada je Bajić majstorski uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana Fenera Haruna Tekina - 1:0.

Domaćin je utakmicu završio sa devet igrača nakon što su po dva žuta kartona, odnosno crvene, zaradili Slovenac Nejc Skubić i Turčin Omer Sahiner, ali ni sa dvojicom fudbalera više u polju u posljednjih 20-ak minuta, Fener nije uspio da izbjegne poraz.

Marin Aničić, bh. fudbaler, nije bio u protokolu za utakmicu zbog povrede Ahilove tetive.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Konjaspor, za koji su od starta nastupila još dvojica internacionalaca iz Bosne i Hercegovine Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović, stigao do pete pobjede u sezoni kojom je pobjegao iz zone ispadanja.

Velikan iz Istanbula upisao je osmi poraz i ostao na sedmoj poziciji sa devet bodova zaostatka za mjestima koje vode u Evropu.