Počelo bjelorusko prvenstvo i to na kakav način: Pet penala na jednom meču

Donosimo vam i video, pa pogledajte šta se dešavalo

Fudbal Bjelorusija pet penala video Izvor: Guliver/Getty images/Gabriele Maltinti, Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Na ''prste jedne ruke'' mogu da se nabroje evropske zemlje gdje se ovog vikenda igraju utakmice elitnog fudbalskog ranga s obzirom na pandemiju koronavirusa.

Jedna od njih je Bjelorusija, gdje je registrovano 76 slučajeva, od čega je aktivan 61, bez ijednog smrtnog ishoda, i gdje su se ove subote i nedjelje odigrani mečevi prvog kola.

Najzanimljivije je bilo u okršaju Slucka i Slavije Mazir.

Imena današnjih rivala, kao ni rezultat kojim je meč završen (3:1, op.a.), sami po sebi vam ne znače mnogo, ali kada vam kažemo da je arbitar ČAK PET puta pokazao na ''bijelu tačku'', onda svakako vrijedi pogledati šta se dešavalo na ovom meču!

Sve je krenulo u 30. minutu, kada su gosti poveli sa ''kreča'', a domaćini uzvratili na isti način u smiraj prvog poluvremena, u 44. minutu.

Domaći sastav potom nije iskoristio dva jedanaesterca, u 59. i 74. minutu, ali je u drugoj situaciju uspio da odbijenu loptu pospremi u mrežu, a ''penalijada'' je zaključena deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.