BATE slavi Nemanju Milića: Somborski džoker za ludu pobedu!

Autori mondo.rs Autori Nebojša Marković

Sjajna utakmica u 8. kolu prvenstva Belorusije koju je rešio srpski internacionalac.

Nemanja-Milic-dva-gola-BATE-Borisov-5-3-pobedio-Smolevici-Belorusija Izvor: MN PRESS

Kakva je to samo završnica bila osmog kola nacionalnog šampiona Belorusije, jednog od retkih koje se trenutno igra širom sveta.

A u glavnoj ulozi - bivši fudbaler Crvene zvezde! Nemanja Milić je bio pravi heroj BATE-a u uzbudljivom trijumfu protiv Smolevičija, u kojem je viđeno čak osam golova!

Pandemija korona virusa možda jeste usporila gotovo sve sfere sporta na najvećem delu planete, ali u Belorusiji se "bubamara" i dalje kotrlja.

Nedelja je donela sjajnu pobedu BATE-a na gostovanju, a nju je doneo upravo momak iz Sombora - 3:5!

Domaći su poveli već u prvom minutu preko Barsukova, nagovestivši sjajnu utakmicu, da bi već do poluvremena BATE "okrenuo" rezultat u svoju korist golovima Skaviša, Staseviča i Bage.

Delovalo je da ekipa iz Borisova drži sve pod kontrolom, da bi Šegrikovič prvo smanjio, a Poe potom anulirao prednost gostiju 3:3!

Ušlo se tim rezultatom u poslednjih deset minuta meča, a od 71. je na terenu bio Milić. Srpski napadač je to maksimalno iskoristio i prvo u 80. minutu doneo prednost, da bi u dubokoj nadoknadi vremena novim pogotkom potvrdio trijumf BATE-a.

Posle osam kola, BATE je sada na deobi prvog mesta sa Slutskom, a obe ekipe imaju po 16 osvojenih bodova.

BATE pobedio 5:3 uz dva gola Nemanje Milića
Izvor: YouTube/Libero IDN