DVA šuta za DVA gola Dortmunda, Bičakčić tragičar Hofenhajma

Stoprocentna efikasnost "milionera" u Volfsburgu nakon koje Borusija Dortmund zaostaje samo bod za Bajernom. Bičakčić "poklonio" bod Paderbornu.

Bundesliga 27 kolo Volfsburg - Borusija Dortmund 0-2 Izvor: Pool/Getty Images Europe

Borusija Dortmund pobjeđuje i kada igra loše.

Poslije ubjedljive pobjede 4:0 nad Šalkeom prošlog vikenda "milioneri" su bili duplo "lošiji" ove subote, ali su im dva šuta u okvir gola bila dovoljna za dva pogotka i pobjedu 2:0 na gostovanju u Volfsburgu.

Borusija je  tokom prethodnih godina "nabila kompleks" domaćinu pa Volfsburg ni u sedmom međusobnom duelu sa ekipom iz Dortmunda nije uspio da postigne gol.

Gosti su to znali da iskoriste, a iako Ekipa Lusijena Favra nije odigrala pretjerano lijepo, pa ni ofanzivno na vrijeme je stigla do pogodaka i riješila meč na Folksvagen areni.

Prvi je postigao Gerero u 32. minutu nakon  dobre što je Torgen Azar uputio centaršu sa desne strane, a Erling Holand na petercu promašio cijelu loptu, pa je ona stigla do strijelca.

Konačnih 2:0 postigao je Hakimi u 78.minutu,nakon što su "milioneri" ponovo probili lijevi bok domaćih.

Borusija Dortmund ovim trijumfom se približila na samo bod vodećem Bajernu koji igra nešto kasnije protiv Ajntrahta, te serijom od šest pobjeda napravila odličan uvod za “Klasiker” koji se igra u utorak.

13.000 navijača gledalo poraz Menhengladbaha

Borusija Menhengladbah jedini klub koji je igrao pred svojom publikom, odnosno pokušao da motiviše svoje igrače kartonskim maketama svojih navijača, ali 13.000 lica "gledalo" je debakl na Borusija Parku.

Već u sedmom minutu Haverc je nagovijestio treći uzastopni trijumf Bajera iz Leverkuzena, da bi nakon izjednačenja Tirama početkom drugog poluvremena, svojim drugim pogotkom, ovog puta iz jedanaesterca, jasno dao do znanja domaćinu da će oteti cijeli plijen.

Kada je Bender desetak minuta prije kraja povisio na 3:1 bilo je jasno ne samo da je Bajer došao do tri boda, već i da je prestigao upravo Borusiju Menhengladbah i preuzeo treću poziciju na tabeli.

Odlično popodne za goste upotpunio je Verder pobjedom 1:0 u  Frajburgu.

Ekipa iz Bremena za koju je cijeli meč odigrao i Miloš Veljković sačuvala je tri boda iako je posljednjih nekoliko minuta odigrala sa desetoricom, nakon isključenja Bargfredea.

Jedina ekipa koja u subotu nije poražena na svom terenu je Paderborn koji je remizirao 1:1 sa Hofenhajmom.

Domaći mogu na tome da zahvale Erminu Bičakčiću čija katastrofalna greška je kumovala izjednačenju.

Hofenhajm je poveo u četvrtom minutu golom Skova, ali je Bičakčić tri minute kasnije ispre svog šesnaesterca bukvalno poklonio loptu Srbeniju koji postavlja konačnih 1:1 već poslije sedam minuta igre.