Holand u 90+5 sačuvao nadu Borusije Dortmund

Tim iz Dortmunda bio je nadomak remija koji bi praktično Bajern iz Minhena pogurao do nove, 30. titule u slučaju da večeras savlada Borusiju Menhengladbah, ali je Norvežanin duboko u nadoknadi vremena koliko-toliko ostavio svoj tim u trci za titulu.

Fortuna Diseldorf - Borusija Dortmund 0:1 Erling Holand u 90+5 sačuvao nadu Bundesliga 31. kolo Izvor: Guliver/Getty images/Lars Baron

Erling Holand najzaslužniji je što je Borusija Dortmund i nakon meča u Diseldorfu sačuvala kakvu-takvu nadu da može stići i prestići Bajern iz Minhena i domoći se titule u Bundesligi.

Norvežanin je u petom minutu nadoknade postigao jedini gol na meču između Fortune i Borusije, iako se do tog trenutka praktično nije ni vidio na terenu.

U igru je ušao u 61. minutu umjesto Aksela Vitsela, ali do nadoknade je bio potpuno neprimjetan.

Veoma loš meč odigrali su "milioneri", ali su ipak na kraju stigli do kompletnog plijena.

U slučaju da je ostalo 0:0, a da su Bavarci večeras trijumfovali nad Borusijom Menhengladbah, tri kola prije kraja sezone stekli bi praktično nedostižnih devet bodova prednosti u odnosu na Dortmund, od koje trenutno imaju daleko bolju gol-razliku i teorija bi ih dijelila od 30. "salatare", a osme uzastopne u Bundesligi.

U prvom poluvremenu gosti su imali samo jednu pravu priliku, kada je u 18. minutu Ašraf Hakimi izašao sam pred golmana domaćih, ali je Florijan Kastermajer uspio da ga "pročita" i odbrani neugodan udarac.

BAD BOY

Klaus Đasula danas je zaradio 17. žuti karton u sezoni, čime je postao apsolutni rekorder Bundeslige. Mediji u Njemačkoj još ranije su ga prozvali "bad boy", a Albanac iz Tirane se i danas potrudio da opravda nadimak, jer je u duelu sa Verderom, na svom 27. meču u tekućem prvenstvu, "požutio" 17. put.

I prije odlučujućeg trenutka iz već opisanog 95. minuta, Borusija je trebala i morala da povede.

Holand je pokušao da asistira, lopta se srećno odbila do Rafaela Gerera, koji nije čekao, nego je iz voleja postigao efektan gol.

Iako se stekao utisak da je prilikom prijema lopta pogodila Gerera u rame, sudija Saša Štegeman odlučio je nakon reakcije iz VAR sobe da dosudi igranje rukom i poništi pogodak.

Ipak, imali su i igrači Fortune sjajnu priliku za vođstvo.

Da je Stiven Škržibski bio malo preciznijii umjesto stative zatresao mrežu rivala u samom finišu, pitanje je da li bismo na kraju vidjeli slavlje gostiju.

Ovako, Borusija je stigla do 66. boda i za Bajernom zaostaje četiri boda.

Bavarci će večeras na svom stadionu imati priliku i derbiju 31. kola protiv Borusije Menhengladbah da ponovo steknu sedam koraka prednosti.