Benzemine majstorije + Asensiov povratak iz snova = opet je "minus dva"

Autor Pavle Knežević

Sjajna utakmica i ubjedljiva pobjeda Reala nad raspoloženom Valensijom

Primera-29-kolo-Real-Madrid-Valensija-3-0-Karim-Benzema-Marko-Asensio Izvor: Guliver, Denis Doyle/Getty Images Europe

Ništa još nije gotovo u Španiji! Real Madrid je kao domaćin pobijedio Valensiju 3:0 i vratio se na dva boda zaostatka za liderom Barselonom.

Dva gola Benzeme, Asensiov povratak golom i asistencijom obilježili su ovu dobru utakmicu. Valensija se ovim porazom dodatno udaljila od Evrope i sada joj prestoji teška borba za sedmo mjesto.

Alaves je ranije pobijedio Real Sosijedad 2:0 i tako učinio borbu za Ligu šampiona i Evropu još uzbudljivijom.

U akcionoj utakmici punoj dešavanja u kojoj su oba golmana ispali heroji, Valensija je prva zatresla mrežu. Rodrigo je u 21. minutu zabio loptu iza leđa Tiba Kurtoe, ali je VAR ocijenio da je bio ofsajd.

Real je imao više od 60 odsto posjeda u prvom poluvremenu, dok je Valensija prijetila iz kontre, ali se prvi period utakmice završio bez golova.

Real je žestoko počeo drugo poluvrijeme i odmah zabilježio dvije šanse, prvi put jer je Benzema bio na pogrešnoj nozi, a drugi put se ponovo istakao golman Valensije Jasper Silesen.

Konačno, poslije malo više od sat vremena igre, mreže su "načete". Eden Azar je prodro po lijevoj strani, odigrao dupli pas sa Lukom Modrićem, a onda sjajno pronašao Karima Benzemu, koji dovodi Madriđane u prednost.

Drugi gol Madriđana bio je posebno emotivan. Marko Asensio je ušao u igru prvi put u sezoni poslije duge pauze zbog povrede kolena i odmah je iskoristio pas Ferlanda Mendija i proslijedio loptu u mrežu za 2:0.

To mu je bio prvi takmičarski kontakt s loptom u sezoni!

Konačni rezultat postigao je Benzema majstorskim golom. Asensio je centrirao sa desne strane, a Francuz je ekspertski primio loptu, kontrolisao je desnom, prebacio na lijevu, a onda je sjajnim volejom zabio u gornji lijevi ugao. Bravo!