Uzalud i golčina SMS-a, Lacio od 2:0 do 2:3 u Bergamu!

Lacijali imali veliku prednost poslije samo 11 minuta, a onda dozvolili veliki preokret Atalante za Ligu šampiona, možda i Juventusov skudeto. Džeko režirao preokret u Rimu.

Serija A 27 kolo Atalanta Lacio 3-2 Izvor: Guliver/Getty Images/Claudio Villa/Stringer

Kakvo veče u Seriji A!

Dva preokreta koja bi mogla odlučiti šampiona i putnike u Ligu šampiona viđena su u “multiprenosu” u Rimu i Bergamu, gdje su se šanse i golove redali praktično u istim trenucima.

Edin Džeko sa dva pogotka donio je Romi trijumf 2:1 protiv Sampdorije, a u isto vrijeme drugi rimski klub, Lacio od 2:0 stigao je do PORAZA 2:3 u Bergamu!

Ukoliko Juventus na kraju sezone osvoji šampionsku titulu, moraće da zahvali fudbalerima Atalante, koji su u srijedu nanijeli Laciju prvi poraz poslije 13 mečeva i ostavili ga na četiri boda iza “Stare dame”.

A poslije samo 11 minuta igre sve je izgledalo potpuno drugačije.

I na Olimpiku, i na stadionu Atleti Azuri!

Dok je Džeko promašivao zicer na startu meča u Rimu, Ron je postigao autogol za Atalantu, da bi se u 11. minutu zatresle mreže na oba stadiona.

Gabijadini je postigao vodeći gol za Atalantu, a praktično dok je lopta išla u mrežu, Sergej Milinković-Savić se u Bergamu namještao za “projektil” koji će uslijediti!

Srpski reprezentativac fantastičnim pogotkom sa 25 metara povisio je na 2:0 za Lacio protiv Atalante i izgledalo je da će “lacijali” nastaviti da “dišu za vrat” Juventusu!

Međutim, bio je to tek uvod u "horor" koji će nebesko-plavi gledati u Bergamu!

Atalanta je do kraja prvog poluvremena smanjila pogotkom Gosensa, na polovini drugog poluvremena izjednačila preko Malinovskog, a onda deset minuta prije kraja šokirala gostujuće fudbalere!

Papu Gomez izveo je korner, a Palomino se othrvao iz zagrljaja Kaiseda i glavom poslao loptu u mrežu Strakoše za potpuni preokret Atalante – 3:2!

Laciju nije preostalo ništa drugo nego da baci sve karte u napad, pa su domaći imali nekoliko odličnih prilika čak i za ubjedljiviji trijumf!

Ekipa iz Bergama ipak će biti prezadovoljna, ne samo zbog preokreta, već i zbog činjenice da je osvojila tri važna boda u borbi za Ligu šampiona!

Izvor: Tanjug/Andrew Medichini/AP

Dok je Atalanta okretala rezultat u Bergamu, Roma je to činila na Olimpiku, a junak “vučice” je Edin Džeko!

Reprezentativac BIH dva puta je sjajno izbjegao ofsajd zamku i pogocima iz okreta režirao veliki preokret – 2:1.

Pogodak za izjednačenje “poklopio” se sa golom Malinovskog, a veliku pobjedu “vučici” donio je pet minuta prije kraja meča, odnosno minuta nakon što je Palomino riješio meč u Bergamu.