Mesi #700: Nestvarni jubilej ukaljan remijem u meču sa četiri penala!

Autor Nebojša Marković

Madridski Atletiko pomaže Realu da se približi osvajanju titule...

Primera 33 kolo Barselona Atletiko 2 2 Mesi 700 utakmica Izvor: DAVID RAMOS/GETTY IMAGES EUROPE, GULIVER/GETTY IMAGES/DAVID RAMOS

Lionel Mesi nastavlja da podiže granice i nastavlja da juri Kristijana Ronalda po broju postignutih golova u karijeri, a protiv Atletiko Madrida je ostvario veliki jubilej, stigavši do kote 700!

BARSELONA - ATLETIKO MADRID 2:2 (1:1)
/Dijego Kosta ag. 11, Mesi pen. 50 - Saul pen. 19, pen. 62/

I dok je Kristijano postigao sjajan gol u pobjedi Juventusa nad Đenovom, Mesi je na "Nou Kampu" mučio muku sa Atletikom, ali i svojim saigračima.

Barselona je ponovo pokazala sve svoje disfunkcionalnosti, i pored pojedinih perioda igre kada su uspijevali da zaprijete plitkoj odbrani Atletika, ali ne i dovoljno da bi upisala vrlo važnu pobjedu.

Dva puta su domaći vodili, ali su oba puta u narednih desetak minuta gubili te prednosti poslije nesmotrenosti u svom šesnaestercu.

Utakmicu na "Nou Kampu" su obilježili veliki jubilej Lionela Mesija, koji je postigao 700. gol u takmičarskim mečevima u karijeri, pridruživši se tako Ronaldu u "klubu 700", ali su traga ostavila i čak četiri izvedena penala koja smo vidjeli!

Barsa je povela uz dosta sreće poslije kornera kada je jedna odbijena lopta pogodila Dijega Kostu u butinu i potom prevarila Jana Oblaka za vođstvo 1:0. Ali već pet minuta kasnije, Arturo Vidal pokazuje izuzetan manjak inteligencije i naivno pravi penal za goste.

Dijego Kosta uzima loptu i šutira očajno, ali odbranu Ter Štegena poništava glavni sudija zbog ranog izlaska sa linije njemačkog golmana. Ponovljeni penal uspješno realizuje Saul Njigez za izjednačenje, a upravo će on izjednačiti na 2:2 iz novog penala.

Ali između ta dva jedanaesterca bio je i onaj koji je u 50. minutu rutinski riješio Mesi, da zaokruži svoj konto na 700. Bio je to njegov 630. gol za Barselonu, a ima ih još 70 u reprezentaciji Argentine.

Imajući u vidu kakav je bio manjak kvaliteta na meču, ne čudi da nijedan od četiri gola nije stigao iz igre već isključivo poslije prekida. Istakao se Janik Karasko, pošto su igrači Barse oba puta nad njim skrivili jedanaesterce, a sve to će proslaviti Real Madrid.

Barsa zaostaje za "kraljevskim" klubom jedan bod, ali uz odigranu utakmicu više, pa bi Madriđani mogli da se odmaknu novim trijumfom...