Šamari razbudili Arsenal: Imaju 8:1 u poslednjih deset dana!

Autor Milutin Vujičić

Obamejang blistao i izjednačio se na prvom mestu liste strelaca Premijer lige sa Vardijem.

Premijer-liga-32.-kolo-Arsenal-Noric-4-0 Izvor: Tanjug, Richard Heathcote/Pool Getty

Arsenal je u prva dva meča posle pauze doživeo poraze protiv Sitija i Brajtona, ali posle takva dva "šamara" razbudili su se igrači Mikela Artete i vezali tri trijumfa!

Pobedili su Sautempton (2:0) i Šefild junajted (2:1), a najbolju partiju od nastavka sezone ostvarili su ove večeri na "Emirejtsu" pošto su bili ubedljiv protiv Noriča - 4:0 (2:0). S nova tri boda ponovo su istakli ozbiljnu kandidaturu za mesto u Ligi Evrope, iako se mnogi time neće zadovoljiti.

Trijumf protiv nejakog Noriča, najizvesnijeg putnika u Čempionšip, doneo je Pjer-Emerik Obamejang sa dva gola u 33. i 67. minutu.

Sjajni napadač iz Gabona, kapiten Arsenala kome se ide iz kluba, stigao je tako do 19. pogotka u Premijer ligi sezone, pa se izjednačio sa Vardijem iz Lestera na prvom mestu liste strelaca. Imao je još šansi protiv Noriča da poveća svoj "gol-saldo", ali su se na semafor upisali još Džaka u 37. i Soareš u 81. minutu, dok su "kanarinci" ostali i bez utešnog pogotka, iako je VAR tehnologija razmatala najstrožu kaznu u jednom trenutku...

Umalo isti rezultat smo videli i u Bornmutu, doduše "u ogledalu", pošto je Njukasl vodio na gostovanju 4:0 golovima Gejla, Longstsafa, Almirona i Lazara, ali je to u 91. minutu ispravio Gosling za 4:1.

Bornmut je tako doživeo debakl na svom stadionu i do kraja ih čeka grčevita borba za opstanak, pošto u ovom trenutku ne igraju dobar fudbal, a mnogo toga će zavisiti i od raspoloženja njihovih konkurenata Aston Vile, Vest Hema, Votforda… Relativno bezbedan je Brajton.

Lošim rezultatima u poslednje vreme u nezgodnu poziciju stavio se Lester. Oni su posle dva remija doživeli poraz od Evertona (2:1), golovima Rišarlisona, pa im sada "visi" treće mesto.

Već večeras mogao bi da ih pretekne Čelsi, koji igra protiv Vest Hema, dok treba reći da su na samo tri boda iza njih Vulverhempton i Mančester junajted, dok je u igri još 18 bodova, pa još svašta može da se preokrene…