Moratina dvojka za nastavak odlične forme Atletika

Autor Nebojša Marković

Posle remija 2:2 protiv Barselone, "jorgandžije" se nimalo ne opuštaju.

Atletiko Madrid - Majorka 3:0 Primera 34. kolo Izvor: GULIVER/GETTY IMAGES/DENIS DOYLE, Denis Doyle/Getty Images Europe

Atletiko Madrid grabi ka Ligi šampiona. Sada više nema nikakve dileme, ekipa Dijega Simeonea je prebrodila one teške trenutke u sezoni i sada nastavljaju da ubedljivim partijama ređaju pobede.

ATLETIKO MADRID - MAJORKA 3:0 (2:0)
/Morata 29 pen, 45+4, Koke 79/

Ova poslednja, na otvaranju 34. kola Primere, stigla je protiv Majorke, opasno ugroženog tima koji je na putu ka Segundi. Jesu Majorčani uspeli da ispucaju "petardu" protiv Selte ove sedmice, ali Atletiko je sasvim drugačija zverka.

"Jorgandžije" su upisale 16. pobedu u sezoni, čime su se dodatno učvrstile na trećem mestu na tabeli. U centru pažnje, naročito u prvom poluvremenu bio je Alvaro Morata.

Nekadašnji napadač Real Madrida je u 25. minutu bio oboren u šesnaestercu gostiju, u 26. minutu nije bio precizan, ali nakon što je glavni sudija pokazao da penal treba ponovo da se izvede, Morata je napokon, u 29. minutu bio precizan iz drugog pokušaja.

Tako je Atletiko došao do vođstva, a Morata ga je udvostručio u 49. minutu prvog poluvremena, kada je Markos Ljorente odlično prošao po desnoj strani i sve "na tacni" servirao napadaču da lako smesti loptu u mrežu.

Konačan rezultat je desetak minuta pre kraja postavio Koke, udarcem sa dvadesetak metara koji se na putu do gola odbio od jednog igrača Majorke.

Atletiko je od nastavka sezone sredinom juna upisao sve pobede, osim u slučaju dva meča, ali tada su remizirali protiv Atletik Bilbaa i Barselone. Nalaze se u odličnoj formi, a već su i u četvrtfinalu Lige šampiona... Simeone će biti zadovoljan.