"Poker" golova Želje protiv Goražda na "Grbavici"

Sarajevski Željezničar deklasirao je ekipu Goražda 4:0 (3:0) u pripremnoj utakmici za novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar - Goražde 4:0, pripremna utakmica Izvor: MONDO/Samir Cacan

Plavi su na "Grbavici" zabilježili sigurnu pobjedu, a golove su postigli Luka Juričić, Ivan Lendrić (dva) i Srđan Stanić.

Željo je poveo u 10. minutu. Mustafa Mujezinović je ubacio iz kornera, a Luka Juričić glavom je zatresao mrežu gostiju. Na 2:0 povisio je Ivan Lendrić u 39. minutu nakon asistencije Ante Blaževića, da bi prije odlaska na odmor isti igrač postigao svoj drugi gol na meču.

Ovog puta asistent je bio Juričić.

U nastavku je pao samo jedan gol i to majstorski - igrao se 63. minut kad je Srđan Stanić odapeo projektil sa blizu 30 metara koji je završio u mreži Goražda.

Željezničar: Erić, Blažević, Kosorić, Sadiković, Šehić, Bojo, Alispahić, Subačić, Mujezinović, Juričić, Lendrić.

Goražde: Čulov Neir, Oković, Čulov Nidal, Velić, Dučić, Đoković, Hrelja, Danilović, Salanović, Dervić, Korjenić.