BLAMAŽA šampiona u Sežani, Vukušićev "poker" za plus sedam!

Da li je Maribor od večeras bivši šampion Slovenije?

Slovenija liga 32. kolo Tabor Maribor 4 1 Olimpija Rudar 5 0 Izvor: Patrick Smith/Getty Images North America

Veoma je moguće da se nakon devete julske večeri Maribor oprostio od titule u Sloveniji!

Tim koji predvodi Mostarac Sergej Jakirović ponižen je večeras u Sežani, dok su, sa druge strane, ljubljanski "zmajčeki" prelako odradili posao protiv nemoćnog Rudara iz Velenja i četiri kola prije kraja prvenstva braniocu trofeja odmakli sedam koraka!

Izgledalo je da će ekipa sa "Ljudskog vrta" upisati 18. pobjedu i ponovo se bodovno izjednačiti sa drugoplasiranim Celjem kada je Špiro Peričić pogodio za 0:1 u sedmom minutu.

Međutim, samo minut kasnije, Kevin Grobri, fudbaler iz Obale Slonovače u redovima domaćih, anulirao je tu prednost Maribora, koji je do kraja poluvremena dobio još dva jaka udarca...

Pogađali su Stefan Stevanović i Erik Salkić, a konačnih 4:1 na stadionu "Rajko Štolfa" postavio je Leon Sever, za ubjedljiv trijumf ekipe kojoj je jedini cilj u sezoni izbjegavanje devete pozicije, koja vodi u baraž za opstanak.

"Stara" Olimpija, rasfomirana 2005. godine, četiri puta je bila šampion Slovenije. "Novoj" bi ovo bila treća ako je osvoji.

Iste večeri, u prestonici su se sastali Olimpija Ljubljana i Rudar iz Velenja, ekipa koja za 32 kola NIKOGA nije pobijedila (0-10-22)!

Znalo se, naravno, da će domaćin slaviti pobjedu, bilo je pitanje samo koliko lopti će poslati iza leđa Mateja Radana...

Na kraju ih je bilo pet, a četiri puta je to uradio nekadašnji napadač "bilih" iz Splita Ante Vukušić!

Napadač rođen 1991. godine u Sinju "stavljao je recke" u 1, 35, 40. i 46. minutu, a šou mu je, bar na trenutak, ukrao Luka Menalo, koji se "ispriječio" između Vukušićevog prvog i trećeg gola.

TABELA: Olimpija Ljubljana 65, Celje 61, Maribor 58, Aluminij 51, Mura 50, Bravo 44, Tabor Sežana 37, Domžale 36, Triglav 31, Rudar 10.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.