Realova osma u nizu, opet penal, ali konačno i više od jednog gola!

Autor Pavle Knežević

Sve bliži je Real tituli

Real-Madrid-Alaves-2-0-35-kolo-primera-rezultati-tabela-fudbal-najnovije-vesti. Izvor: Guliver, Denis Doyle/Getty Images Europe

Real sigurno korača ka tituli! Osma uzastopna pobeda i zadržana prednost od četiri boda pre kraja prvenstva.

Ali, ovo puta "kraljevići" nisu slavili 1:0, kao u prethodna tri susreta, već su Alavesu borbu za opstanak otežali sa još jednim pogotkom i tako "zatvorili" 35. kolo Primere.

Real Madrid – Alaves 2:0.

Doduše, nije da ponovo nismo videli penal. Ferand Mendi, koji menja povređenog Marsela, srušen je u šesnaestercu gostiju, a Karim Benzema je bio siguran izvođač u 11. minutu.

Real je diktirao tempo i posed protiv ekipe koja ima tri boda više od opasne zone, ali nije to iskoristio, sve dok Marko Asensio nije u 50. minutu postavio konačnih 2:0

U prvom današnjem meču smo ponovo mogli da se uverimo koliko je Granada nezgodna ekipa, pošto je u gostima pobedila Real Sosijedad 3:2.

Sosijedad je hteo da skoči na tabeli i bude peti ili šesti, dok je Granada želela da sa tri boda zadrži šansu da će izboriti Evropu.

Gosti su na poluvremenu vodili 2:0, ali je domaćin na Anoeti, uspeo da dođe do 2:2 u 83. minutu. Taman kada su svi očekivali da se meč završiti nerešeno, Duarte je u 89. minutu dao novi gol.

Igralo se čak 10 minuta nadoknade, ali Sosijedad nije uspeo da dođe bar do boda.