BUDI UPORAN KAO ATLETIKO: Poništen prvi, drugi, ali NE i gol Dijega Koste!

Autor Mladen Šolak

Atletiko Madrid je gledao kako mu sudija poništava dva gola, a onda je ipak morao da prizna onaj jedini, odlučujući. I postigao ga je prgavi Brazilac.

Primera Atletiko - Betis 1-0 Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Vjerovatno bi Atletiko Madrid lakše pobedio u ponoć da mu je bio priznat jedan od dva poništena gola u prvom poluvremenu.

Najprije je gol Adrijana Koreje poništen zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, a onda nije priznat ni pogodak Alvara Morate, zbog ofsajda od nekoliko centimetara.

Međutim, od tada nervozne "jorgandžije" ipak su pobijedile!

Atletiko - Betis 1:0 (0:0)

Centarfor Dijego Kosta ušao je sa klupe u 55. minutu i u 74. doneo pobedu ekipi, golom glavom na centaršut Janika Karaska. Sudija Hose Gonzales je i u toj situaciji provjeravao da li je sve u redu, ali tada nije uspio da nađe grešku u pogotku čuvenog napadača.

Gosti iz Sevilje, koje će poslije ove utakmice preuzeti Manuel Pelegrini, imali su prije Kostinog gola igrača više zbog isključenja defanzivca domaćih Hermosa (oštar faul u 57. minutu), ali nisu uspjeli to da iskoriste, kao ni niz dobrih šansi.

Atletiko je bio strpljiv, a nakon Kostinog pogotka još čvršći, pa nije zeleno-bijelima dopustio bilo kakvu šansu da izjednače.

Simeoneov tim je ovim trijumfom produžio niz utakmica bez poraza na čak 16. u nizu, ostaće sigurno treći i sigurno u Ligi šampiona sljedeće sezone. "Jorgandžije" će preostale dvije utakmice (protiv Hetafea i Sosijedada) uzeti prije svega kao pripremu za utakmicu protiv Lajpciga u Ligi šampiona, 13. avgusta, u četvrtfinalu Lige šampiona.

Srpski reprezentativac Ivan Šaponjić presjedio je večerašnju utakmicu na klupi Atletika.