Zvezda sigurna na startu priprema: Katai "spakovao" gol, IMT pao u nastavku

Autor Nebojša Marković

Šampion Srbije ostvario u drugom poluvremenu došao do pobede.

Crvena zvezda je uspešno prebrodila prvu pripremnu utakmicu.

Igrači Dejana Stankovića savladali su ekipu IMT-a 2:0 u susretu odigranom u Lajkovcu.

Novi član Prve lige Srbije se vrlo dobro pokazao protiv šampiona Srbije, ali Zvezda je na kraju uspela da ostvari siguran trijumf golovima Mirka Ivanića u 51. i Andrije Radulovića u 85. minutu meča.

Crvena zvezda je na startu meča imala problema sa kontrama i opasnim napadima "traktorista", kada su pretili Glišić i Peralović, ali su nakon toga uspeli da bolje iskontrolišu meč.

Stanković je u startnoj postavi izveo sledećih 11 igrača: Vasiljević, Mitrović, Degenek, S. Babić, Hajdin, Matić, I. Babić, Garsija, Simić, Vukanović i Krstović, dok su crveno-beli u nastavku meča zaigrali u sastavu Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Vulić, Sanogo, Ivanić, Radulović, Katai, Tomane.

Upravo su u drugom poluvremenu igrači Zvezde pokazali bolju igru, kada su bili u jačem sastavu, a tada su i postigli oba pogotka.

Utakmica je bila zatvorenog tipa, pa nismo imali prilike da bliže pogledamo igru Crvene zvezde u prvom meču u sklopu priprema za sezonu 2020/21.

Zvezdu početak sezone u Superligi očekuje 1. avgusta, dok će IMT prvi meč u istoriji kluba u drugom rangu takmičenja igrati dve nedelje kasnije.