Sergejeva "bomba" pokrenula Lacio, Imobile pobjegao Ronaldu!

Poslije pet utakmica u Seriji A, Rimljani su konačno prekinuli crnu seriju.

Lacio - Kaljari 2:1, Serija A 35. kolo Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Iako je susret na "Olimpiku" praktično bio revijalnog karaktera s obzirom da ni Lacio ni Kaljari ne mogu značajnije napredovati ni nazadovati na tabeli, oba tima su bila motivisana lošim rezultatima poslije restarta sezone u Seriji A.

Lacijali su u posljednjih pet utakmica osvojili samo jedan bod, pa je imperativ bio prekid crne serije koja je ostvarena u posljednjem meču 35. kola zahvaljujući reprezentativcu Srbije Sergeju Milinković Saviću i kapitenu "nebesko-plavih" Ćiri Imobilu, koji je za jedan gol pobjegao Kristijanu Ronaldu u borbi za titulu najboljeg strijelca.

LACIO - KALJARI 2:1 (0:1)

Kao i u susretu u Udinama, gdje je Juventus poražen poslije preokreta od "zebri", identičan rasplet desio se i u posljednjem meču ovog kola, u kojem je Kaljari doživio i četvrti uzastopni poraz u dvobojima sa Laciom, a čak deveti vezani u Rimu.

Tako nije izgledalo poslije prvog poluvremena, s obzirom da su gosti poveli u 45. minutu kada je Đovani Simeone poslije gužve u kaznenom prostoru, sa 16 metara pogodio mrežu domaćina - 0:1.

Sin Dijega "Čola" Simeonea je time barem malo popravio raspoloženje Brazilcu Žoau Pedru, koji je na samom početku meča postigao vjerovatno najljepi gol u karijeri, ali je on poništen jer nije u pitanju bio slobodan, već indirektan udarac.

Međutim, na samom početku drugog dijela, sijevnuo je volej srpskog reprezentativca Sergeja Milinković Savića, kojim je "pocijepao" mrežu i što se kaže "ubio pauka" - 1:1.

Poslije izjednačenja, ekipa Simonea Inzagija je preuzela konce igre i uspjela da nekoliko minuta kasnije pogodi stativu sjajnim udarcem Imobilea, koji je propušteno nadoknadio u 60. minutu.

Po ko zna koji put ove sezone, asistirao mu je Luis Alberto, a Imobile stigao da 31. pogotka u sezoni za potpuni preokret - 2:1

I usput vjerovatno "nasekirao" Kristijana Ronalda, koji nešto ranije nije uspio da se upiše u strijelce i sada zaostaje za kapitenom Rimljana za jedan pogodak u trci za najboljeg golgetera Serije A.