Nemanja i ekipa ispali od Intera: Mogli su da "zakuvaju", ali je veteran promašio SVE!

Autor Mladen Šolak

Lopta je otišla pored gola, a protiv Konteovog Intera to je bio preveliki luksuz, pogotovo kada se igra jedan meč na ispadanje.

Inter-Hetafe-2-0 Izvor: Tanjug/AP, Lars Baron/POOL Getty Images

Hetafe je praktično cijele sezone bio u društvu timova u Španiji koji su imali evropsku kartu, ali su na kraju prvenstva ostali bez nje.

I sigurno nije bilo realno da se "vade" u Ligi Evrope. A pogotovo ne protiv "nerazura".

Inter - Hetafe 2:0 (1:0)
/Lukaku 33', Eriksen 83'/

Srpski internacionalac Nemanja Maksimović igrao je do 56. minuta za Špance na Feltens areni u Gelzenkirhenu i imaće sa saigračima za čime da žali.

Iako je Lukaku u 33. minutu prosto bio prejak za čuvara prije nego što je postigao gol za 1:0, Hetafe je imao veliku šansu da izjednači u 75. minutu.

Međutim, veteran Horhe Molina (38) je promašio cijeli gol šutnuvši u lijevu stranu, a pitanje je da li bi išta promijenilo i da je pogodio, jer je Samir Handanović kao i često u karijeri "pročitao" gdje će izvođač da gađa.

Inter je do kraja meča kaznio taj promašaj i pogotkom Kristijana Eriksena iz kontranapada završio posao i ušao u četvrtfinale Lige Evrope.

Tamo će igrati protiv pobjednika dvomeča Rendžers – Leverkuzen, u kojem Bajer uoči sutrašnjeg revanša ima prednost 3:1 iz prvog duela.