Godinu od ONIH penala protiv Zvezde, Kopenhagen je još u Ligi Evrope: I RAZBIO je turskog šampiona!

Autor Mladen Šolak

Moćan nastup danskog velikana

Kopenhagen-Liga-Evrope-Basaksehir-3-0-penali-protiv-Crvene-zvezde-godinu-dana-kasnije Izvor: Tanjug/AP, Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix

Prošla je skoro godina od čuvene penal serije Kopenhagena i Crvene zvezde na "Parkenu", gdje su crveno-bijeli ostvarili jednu od najuzbudljivijih pobeda u svojoj istoriji.

Bilo je to 13. avgusta 2019, a ovog utorka, 5. avgusta 2020. ekipa Stalea Solbakena i dalje je u Ligi Evrope i to sa ozbiljnim šansama da ode sve do kraja!

U prvoj utakmici evro-takmičenja od prekida sezone, Kopenhagen je na svom terenu razbio Bašakšehir 3:0, a dvostruki strijelac bio je lider domaćih Jonas Vind. Tresao je mrežu u četvrtom minutu glavom i u 52. minutu iz jedanaesterca.

Početkom drugog dijela meča, pogodio je sa iste bijele tačke sa koje je prije godinu izveo posljednji penal u 12. seriji, a Milan Borjan mu "skinuo" šut i donio Zvezdi evropsku jesen.

Osim njega, mrežu šampiona Turske zatresao je i vezista Rasmus Falk u 62. minutu i tako "ovkerio" plasman Danaca u četvrtfinale, u kojem samo u slučaju senzacije neće igrati protiv Mančester junajteda (5:0 protiv LASK-a u prvom susretu).

Srpski internacionalac Danijel Aleksić zaigrao je za Bašakšehir od 54. minuta i malo toga je mogao da promijeni...

Sa druge strane, bh. reprezentativac Edin Višća je na terenu proveo svih 90 minuta.