Željo četiri od četiri: Lendrić i Mujezinović pokorili "Tušanj", Krupa ipak poklekla kod "rođenih"

Fudbaleri Željezničara nastavili su stoprocentni niz u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Sloboda - Željezničar, Velež - Krupa, Premijer liga BiH, 4. kolo Izvor: Damir Hajdarbasic/www.fkz.ba

Željezničar je nastavio seriju pobjeda!

Poslije trijumfa nad Veležom, Radnikom u Bijeljini i banjalučkim Borcem, izabranici Amara Osima zabilježili su i četvrtu pobjedu, drugu u gostima u novoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ovoga puta, Željo je rutinski slavio protiv Slobode na "Tušnju" rezultatom 0:2 (0:1).

Već na samom početku, Tuzlake je "naklonom" u osmom minutu "načeo" Ivan Lendrić, da bi u dvadesetak minuta prije kraja sve dileme oko pobjednika razriješio Mustafa Mujezinović svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom.

Kod oba gola gostiju sa "Grbavice" asistirao je Semir Štilić, svakako jedan od najzaslužnijih za stopostotni učinak plavih u prethodna četiri kola šampionata BiH.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Husić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Miletić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Lendrić, Šehić.

Fudbaleri Krupe su odolijevali na stadionu "Rođeni" u Vrapčićima sve do 72. minuta kada je mrežu ekipe iz kanjona Vrbasa pogodio Obren Cvijanović, da bi u petom minutu sudijske nadoknade vremena, Haris Ovčina potvrdio drugi ovosezonski trijumf Veleža.

Velež je u prvom stovrio nekoliko dobrih prilika, ali su gosti imali dobro raspoloženog golmana Vasilija Kolaka, koji je u nekoliko navrata zaustavljao udarce Fejsala Mulića i Brandaa.

Ipak, ni čuvar mreže gostiju nije mogao ništa u 72. minutu kada je nakon pokušaja Brandaa, lopta je stigla do Obrena Cvijanovića, koji je pogodio mrežu - 1:0.

I nakon vođstva, Velež je imao inicijativu i stvarao šanse, ali je tek u sudijskoj nadoknadi Haris Ovčina pogodio za konačnih 2:0.

Bio je treći neuspjeh za izabranike Zorana Marića u ovoj sezoni.

VELEŽ: Bobić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Cheshmedjiev, Ćivić, Radovac, Mulić.

KRUPA: Kolak, Makitan, modić, Nikolić, Dujaković, Puzigaća, Palić, Galić, Maksimović, Andrejić, Mandić.