U veoma tvrdom meču na Gradskom stadionu, Borac je golom kapitena Stojana Vranješa porazio Sutjesku iz Nikšića i plasirao se u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Borac - Sutjeska Liga Evrope kvalifikacije UŽIVO MONDO Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Nakon rovovske bitke protiv Sutjeske iz Nikšića, banjalučki fudbaleri slavili su 1:0, a jedini gol na Gradskom stadionu postigao je kapiten "crveno-plavih" Stojan Vranješ.

BORAC - SUTJESKA 1:0 (1:0)
/Vranješ 35/

Borac je do prvog trijumfa u Evropi nakon punih devet godina došao teško, ali zasluženo.

Iako to nije bila igra koja bi mogla zadovoljiti Vladu Jagodića, naročito u drugih 45 minuta, Banjalučani su uspjeli u svom primarnom cilju, a to je plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Gosti iz Nikšića bolje su otvorili meč i napravili nekoliko solidnih prilika pred golom Bojana Pavlovića, ali je golman domaćih osujetio sve njihove napade i omogućio svojim saigračima da krenu u kontraofanzivu.

Nakon 15-ak minuta terenske dominacije crnogorskog tima, sjajnu šansu za vođstvo Borca propustio je Jovo Lukić, kada je sam krenuo ka golu Sutjeske, ali ga je gostujuća odbrana stigla, te je propala velika prilika.

Nedugo zatim Pavlović je sjajno glavom odbranio šut Milutina Osmajića, koji je bio u izglednoj poziciji, ali je šutirao u dobro postavljenog čuvara mreže Borca.

U 35. minutu, slavlje Banjalučana.

Marko Brtan odlično je prigrao Vranješa, koji reaguje majstorski i lobuje golmana Vladan Giljena, što su znali da proslave navijači Borca, popularni Lešinari.

Mogao je Borac do drugog gola u samom finišu prvog poluvremena, ali nakon ubacivanja Gorana Zakarića, Almedin Ziljkić nije uspio da zahvati loptu onako kako je želio, te je traljavo šutirao.

ŽRIJEB

Žrijeb drugog kola kvalifikacija biće održan 31. avgusta, dok su mečevi na programu 17. septembra. Kao i u prvom kolu, igraće se samo jedan susret, a domaćin će takođe biti određen žrijebom.

U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo toga.

Jagodić se odlučio za defanzivnu taktiku. Sutjeska je imala terensku inicijativu, veći posjed lopte, ali je odbrana Borca djelovala besprijekorno, te nije dozvolila veća uzbuđenja pred golom Pavlovića.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

18:25

90+8' KRAJ

Kraj utakmice, Borac je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

18:24

90+5' - Mitrović rukom, ali nema penala

Mitrović je u šesnaestercu Sutjeske sada igrao rukom, ali nije to vidio sudija iz Danske. Neće biti najstrože kazne za Borac.

18:21

90+2' - Žuti karton za Raičevića

Grub start nad Janičićem, Raičević je zaradio javnu opomenu.

18:19

90' - +6

Šest minuta nadoknade.

18:14

86' - Velika prilika za Stijepovića

Stijepović se sada našao u dobroj poziciji, ali srećom po Banjalučane šutirao je visoko preko gola.

18:12

84' - Borac se brani

Finiš susreta na Gradskom stadionu.

Fudbaleri Borca brane stečenu prednost, dok gosti pokušavaju prići Pavlovićevom golu.

18:07

79' - Povreda Dujakovića, ulazi Kajkut

Dujaković neće moći da nastavi meč. Janičić je signalizirao klupi Borca da će biti potrebna izmjena. U igri je sada Kajkut, što znači da će Radulović na poziciju beka.

18:03

74' - Marković umjesto Jankovića

Mijenja i trener Sutjeske. Marković je ušao umjesto Jankovića, kreće Radulović na sve ili ništa. Do kraja meča ostalo je još 15 minuta.

18:00

72' - Jagodić "zatvara" meč

Trener Borca iz igre vadi Lukića, a na terenu je sada daleko defanzivniji Radulović. "Crveno-plavi" sada bez pravog napadača.

17:58

67' - Marušič mijenja Dubljevića

Nova izmjena u gostujućem sastavu, Marušić je zamijenio Dubljevića.

17:55

66' - I golman Sutjeske "požutio"

Loše je sada procijeni let lopte golman Sutjeske Giljen, izašao na 30-ak metara od svog gola, promašio loptu, ali zahvatio Ziljkića, te se opravdano našao u bilježnici sudije Kroga.

17:54

65' - Posjed lopte na strani Nikšičana

Za razliku od prvog poluvrena, kada su fudbaleri Borca imali više loptu u svojim nogama, posjed je sada prešao na stranu Nikšićana, i to ubjedljivo: 41:59!

17:52

63' - Vojnović mijenja Brtana

Kako smo najavili u prvom poluvremenu, Jagodić je odlučio da iz igre povuče Brtana, koji je imao žuti karton, a na njegovo mjesto ušao je Vojnović.

17:50

62' - Žuti kartoni za Ziljkića i Osmajića

Međusobno koškanje Ziljkića i Osmajića, obojica su zaradili javne opomene.

17:45

56' - Šut Raičevića

Pokušao Raičevića sa dvadesetak metara, nema problema za Pavlovića.

Desetak minuta igre u nastavku, i dalje je 1:0 za Borac.

17:40

Ofsajdi - 6:0!

Napad Borca prekinut je zbog novog ofsajda, već šestog danas. Ziljkić se sada našao u nedozvoljenoj poziciji. S druge strane, niti jednom u ofsajdu se nisu našli fudbaleri Sutjeske.

17:38

49' - Žuti karton - Adrović

Prvi žuti karton za goste. Adrović je upisan u bilježnicu danskog arbitra, poslije grubog starta nad Ćosićem.

17:37

48' - Prijete Crnogorci

Napadi gostiju na startu nastavka. Ipak, Osmajićev šut je blokiran, neće biti opasnosti po gol Pavlovića.

17:34

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Na Gradskom stadionu počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena.

17:32

LEŠINARI SLAVE!

Iako danas nisu na stadionu, zbog dobro poznate epidemiološke situacije, navijači Borca, popularni Lešinari, znali su da proslave pogodak Stojana Vranješa. POGLEDAJTE!

17:18

45+3' - Kraj prvog poluvremena

Kraj prvih 45 minuta.

Borac golom Stojana Vranješa vodi 1:0 protiv Sutjeske.

17:14

45' - VELIKA PRILIKA ZA BORAC!

Sjajno je prošao Zakarić po desnoj strani, uposlio neometanog Ziljkića, koji nije uspio dobro da zahvati loptu i propala je velika prilika za poduplavanje prednosti.

Tri minuta nadoknade vremena.

17:13

43' - Pokušaj Zakarića

Pokušao je Zakarić sada iz "skraćenog" kornera, lopta je pogodila nekog od igrača Sutjeske, ali danski arbitar nije dosudio korner.

17:12

41' - Vojnović i Radulović na zagrijavanju

Jagodić je na zagrijavanje poslao Vojnovića i Radulovića, vjerovatno će na poluvremenu mijenjati "kartoniranog" Brtana, asistenta kod jedinog gola.

17:09

40' - Žuti karton i za Danilovića

Drugi žuti karton za "crveno-plave", sada je "požutio" Danilović.

17:08

17:06

35' - GOOOL!!! BORAC VODI GOLOM VRANJEŠA!

Prvi udarac u okvir gostujućeg gola i odmah gol!

Brtan je odlično skočio, uposlio Vranješa, koji šutira iz prve i lobuje golmana Sutjeske za vođstvo Borca 1:0!

17:01

31' - Sudar

Sudar Dujakovića i Raičevića, čini se da je igrač Sutjeske izvukao deblji kraj. Nakon kratkotrajnog prekida, utakmica je nastavljena.

16:53

24 ' Žuti karton - Brtan

Prva javna opomena na meču. Žuti karton zaradio je Brtan nakon neopreznog starta nad Dubljevićem.

16:53

23' NAJBOLJA PRILIKA, I TO ZA GOSTE!

Velika prilika za Sutjesku!

Golman Borca Bojan Pavlović sjajno je intervenisao nakon šuta Osmajića, te glavom spasio svoj gol.

Crnogorci opasniji za sada, već njihov četvrti pokušaj da ugroze gol Borca.

16:51

22' - Janičić

Sada na drugoj strani prilika za Sutjesku, ali Janičić intervenište ispred Jankovića i izbacuje loptu u korner, prvi na meču.

16:48

19' - LUKIĆ!

Sjajna šansa za Borac i mladog Lukića. Krenuo je napadač "crveno-plavih" sam na gol Giljena, ali stigla ga je odbrana Nikšićana. Na kraju se spetljao, nije uspio ni da šutira, pa je velika prilika za vođstvo otišla u nepovrat.

16:45

16' - Tvrd meč

Očekivano tvrd meč na Gradskom stadionu. Za sada nema izglednih šansi za postizanje gola ni na jednoj strani.

16:42

12' - Ziljkić za Lukića

Dobar napad Borca, Ziljkić je pokušao da proigra Lukića, ali uspjela je odbrana Sutjeske da izbaci loptu u aut. Čini se da Banjalučani preuzimaju inicijativu.

16:39

10' - Kojašević izlazi, Raičević ulazi

Veliki peh za Nikšićane. Njihov najbolji igrač Kojašević zbog povrede je morao van terena, u igri je sada Raičević.

16:37

8' - Kojašević se žali na povredu

Trener Sutjeske Dragan Radojičić već je poslao na zagrijavanje jednog igrača. Kojašević se žali na povredu i pitanje je da li će moći nastaviti meč.

16:33

4' - Ćetković preko gola

Prva prilika na utakmici za goste, Ćetković je šutirao sa distance, ali lopta ide daleko iznad gola Borca.

16:30

1' Počeo je meč

16:28

Uskoro počinje duel na Gradskom stadionu.

16:22

RIGOROZNE MJERE

Na stadionu su vidljive rigorozne mjere i protokoli koje je propisala UEFA.

Fotografima je dozvoljeno da svoj posao obavljaju samo u prostoru iza golova, specijalno ograđenom za njih, tako da je urađeno sve da igrači budu maksimalno zaštićeni.

Takođe, kako javlja naš reporter, točenje alkohola u okolini stadiona nije dozvoljeno.

Na tribinama se, osim rezervnih igrača oba tima, nalaze još samo čelnici klubova, dok su novinarske lože poprilično popunjene pripadnicima "sedme sile".

Izvor: MONDO/Goran Arbutina
16:04

U toku je zaigravanje na Gradskom stadionu.

15:57

SUDIJE

Pravdu na duelu Borca i Sutjeske dijeliće danski arbitar Morten Krog. Pomagaće mu zemljaci Nilsen Heg i Jesper Dal, dok je četvrti sudija Jens Mee.

15:53

REZERVE

Vlado Jagodić odlučio je da na klupi ostanu: Damjanović, Kujundžić, Radulović, Kajkut, Marković, Vojnović i Milojević. S druge strane, priliku će čekati: Ličina, Pajović, Eraković, Bubanja, Marušić, Marković i Raičević.