Fulam ništa nije naučio, Arsenal kao nekad: Mitar sa klupe gledao demoliranje njegovog tima

Čudne odluke Skota Parkera, Vilijan zablistao

Premijer-liga-1-kolo-Fulam-Arsenal-0-3-Aleksandar-Mitrovic-na-klupi-fudbal Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe

Fulam i Arsenal "otvorili" su novu sezonu Premijer lige uz ne malo iznenađenja. Makar kada su sastavi u pitanju.

Kada je teren u pitanju, nikakve dileme bilo nije: Fulam – Arsenal 0:3.

"Tobdžije" su sjajno odigrale "restart", osvojile FA Kup, ambiciozno ušle u novu sezonu i poslale "pismo o namjerama".

Fulam sa druge strane kao da ništa nije naučio. Najbolji strijelac svih engleskih profesionalnih liga i najbolji igrač tima prošle sezone, Aleksandar Mitrović, ostao je na klupi za rezerve!

Izvor: GULIVER, CLIVE ROSE/GETTY IMAGES EUROPE

Jedino iznenađenjceMikela Artete je što je novajlija Gabrijel iz Lila zaigrao u prvom timu, kao i Vilijan, ali je iskusni Brazilac vrlo dobro upoznat sa Premijer ligom. To je pokazao i "het-trikom" asistencija.

Kada ih je Slaviša Jokanović prije dvije sezone vratio u Premijer ligu, tim je potrošio silne novce na pojačanja i ništa nije uradio. Sada praktično ništa nije uložio i jdeluje da će ishod biti isti.

Fulamova odbrana bila je najgora u sezoni 2018/19, zbog čega je najvjerovatnije i ovjerio ispadanje već na zimu, a kako su primili prvi gol u sezoni, moglo bi da bude novo predskazanje.

Već poslije devet minuta igre, Fulamova odbrana nas je podsjetila na onu od pretprošle sezone. Nije uspjela da izbije jednu loptu poslije slabog šuta, a odbitak je završio kod Vilijana, koji je probao, ostao izblokiran, a na to je naletio Lakazet za 0:1.

Vilijan je pogodio stativu u prvom poluvremenu, a Fulam je bio prilično bezopasan.

Poslije samo četiri minuta igre, Vilijan je upisao novu asistenciju: pronašao je Gabrijela iz kornera, a on u svom debiju u Premijer ligi postiže gol za 2:0.

U 57. minutu, Vilijan je asistirao kapitenu Obamejangu i tako pokazao da je njegov dolazak iz Čelsija za Arsenal bila kupovina ljeta.

Tek poslije trećeg gola je Skot Parker uveo Mitrovića u igru, ali je tada sve bilo gotovo.

Mogao je Arsenal i do četvrtog gola, ali je udarac Obamejanga izblokiran praktično na gol-liniji.

Arsenal u sljedećem kolu čeka Vest Hem, dok Fulam ide u goste još jednom novajliji, Lidsu.