Kraj Veležove serije na "Otoci": "Vukovi" sa igračem manje stigli do prvih bodova!

Sarajevski Olimpik je stigao do prve pobjede u sezoni tek u sedmom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Olimpik - Velež 2:1, Premijer liga BiH, 7. kolo Izvor: Promo/FK Olimpik Sarajevo

Olimpik je osvojio prve bodove u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to poslije poslije pet vezanih poraza!

Nakon smjene na kormilu "vukova" (umjesto Darka Vojvodića, koji se razbolio od korona virusa, ekipu je preuzeo Esad Selimović), fudbaleri Olimpika se protiv Veleža bili pod velikim imperativom pobjede, a do trijumfa su stigli sa 10 igrača!

OLIMPIK - VELEŽ 2:1 (0:0)

Imali su "vukovi" blagu inicijativu gotovo cijeli meč na "Otoci", iako šansi iz kategorije stopostotnih nije bilo previše ispred golmana "rođenih" Adnana Bobića. Ipak, manje-više sve što je bilo zanimljivo dogodilo se u drugom poluvremenu.

Početkom nastavka, Olimpik je krenuo još žešće prema golu Mostaraca, a ofanziva se isplatila već u 52. minutu.

Poslije prekida, Semir Bajraktarević je primirio loptu i proslijedio je na drugoj stativi do Muamera Adžema, koji je ubacio u mrežu - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, "vukovi" su udvostručili prednost pogotkom Adnana Osmanovića - 2:0.

Izabranici Feđe Dudića uprkos velikom deficitu nisu se predali već su ekspresno smanjili rezultat u 68. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca nakon što je Adžem igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Siguran sa bijele tačke bio je Obren Cvijanović - 2:1.

Još kad su "rođeni" u 76. minutu stekli i brojčanu prednost na "Otoci" nakon što je Adžem zbog novog igranja rukom zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, činilo se da će uspjeti da izbjegnu poraz i produže seriju od pet mečeva bez neuspjeha (tri remija i dva trijumfa), ali su Sarajlije ipak uspjele da sačuvaju prednost sa igračem manje i osvoje prve bodove u premijerligaškom društvu.

U prvih 45 minuta, uglavnom se igralo na sredini terena.

Olimpik je stvorio jednu dobru šansu i to preko Adisa Hadžanovića, čiji je udarac ukrotio Adnan Bobić u 30. minutu, da bi tri minuta kasnije, fudbaler "rođenih" Samir Radovac na drugoj strani bio za malo neprecizan. Pored toga, u 40. minutu desila se jedna sporna situacija - Faris Handžić je oboren u kaznenom prostoru, domaći su tražili penal, ali je sudija Antoni Bandić iz Gruda pokazao samo da se igra nastavi.

OLIMPIK: Hadžić, Adžem, Bajraktarević, Muminović, Hadžanović, Lekanić, Imamović, Handžić, Milanović, Šišić i Osmanović. Trener: Esad Selimović

VELEŽ: Bobić, Radović, Zeljković, Ćosić, Cheshmedjijev, Ovčina, Cvijanović, Vehabović, Radovac, Osmić i Mulić. Trener: Feđa Dudić