Zvezdu čeka "dželat" iz Bordoa? Njegov gol je jako zaboleo sve zvezdaše!

Autor Mladen Šolak

Bio je to jedan od najtragičnijih poraza crveno-belih u novijoj istoriji.

Joan-Gufran-gol-protiv-Crvene-zvezde-za-Bordo-sada-igra-za-Ararat-kvalifikacije-za-Ligu-Evrope. Izvor: MN PRESS

Tog leta 2012. Crvenu zvezdu su delili minuti od plasmana u grupnu fazu Lige Evrope i od kraja petogodišnjeg čekanja evropske jeseni.

Međutim, iako je na gostovanju Bordu na stadionu "Šaban Delmas" u 90. minutu dala gol za 2:2 i za prolaz, tu radost joj je prekinuo Joan Gufran (34), Francuz koji je te večeri dao dva gola za "žirondince".

Drugi je posebno zaboleo crveno-bele, jer je "pao" u 93. minutu, posle nekonstrolisane intervencije štopera Nikole Maksimovića i uklizvanja golmana Bobana Bajkovića...

Gufran je bio taj koji je preuzeo loptu i savladao Bajkovića za konačnih 3:2 i za ulazak Francuza u grupu. A ovog leta bi put ponovo mogao da mu se ukrsti sa crveno-belima.

Francuski vezista koji je u međuvremenu igrao za Njukasl (2013-17) i Goztepe (2017-19) sada je igrač Ararat-Jermenije i mogao bi da se ponovo sretne sa Zvezdom, pod uslovom da njegov tim prethodno eliminiše šampiona Slovenije - Celje.

I ponovo bi to bio plej-of za Ligu Evrope i ponovo bi to bila utakmica odluke.