Konačno slavlje Radnika: U Bijeljini lako savladan "fenjeraš" Olimpik (FOTO)

Tek u osmom pokušaju Bijeljinci upisali prvi trijumf u m:tel Premijer ligi BiH.

Radnik - Olimpik 4:0 m:tel Premijer liga BiH 8. kolo Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Nakon sedam sušnih kola, u kojim su osvojili samo četiri boda, fudbaleri Radnika iz Bijeljine konačno su upisali trijumf u m:tel Premijer ligi BiH.

Ekipa Slavka Petrovića ubjedljivo je na svom terenu savladala posljednjeplasirani Olimpik 4:0 (1:0).

Sjajno su Bijeljinci otvorili meč i već u prvom minutu, tačnije nakon 45 sekundi, poveli preko Vladimira Bradonjića.

Imali su gosti zatim dviej dobre prilike, ali je u oba navrata odličnim intervencijama Dalibor Kozić spasio svoj gol.

Nedim Mekić početkom nastavka povisio je na 2:0, da bi nedugo zatim svojim drugim golom  Bradonjić osigurao Sembercima tri gola prednosti.

Domaći su nastavili sa pritiskom uprkos prednosti od tri gola, Bradonjić je u finišu imao priliku za het-trik, ali nije uspio treći put da zatrese mrežu "vukova".

Što nije on, jeste Ermin Huseinbašić, koji je u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 4:0.

Ranije danas, u prvom meču osme runde bh. prvenstva, Velež je kao gost slavio protiv Mladosti 2:1.

RADNIK - OLIMPIK 4:0 (1:0)

RADNIK: Kozić, Sušić (73. Vasić), Novaković, Šubert, Koraksić, Popara, Mekić, Huseinbašić, Bradonjić, Šarić (73. Motika), Karić (73. Zukić). Trener: Slavko Petrović.

OLIMPIK: Hadžić, Imamović, Lekanić, Adžem, Bajraktarević (28. Dujmović), H. Handžić, Hadžanović, Muminović (63. F. Handžić), Milanović, Šišić (63. Zeba), Osmanović. Trener: Esad Selimović.