Bleki i društvo se namučili, ali slavili: Kastrovili "otvorio" 119. sezonu u Kalču

Utakmicom Fiorentina - Torino počela nova sezona u Seriji A.

Fiorentina - Torino 1:0 Serija A 1. kolo rezultati strijelci parovi Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Fiorentina je na svom "Artemio Frankiju" u premijernom meču nove sezone Serije A, nakon mnogo muke, slavila minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) protiv Torina.

Većim dijelom meča domaći su imali više od igre, nekoliko dobrih prilika, čak i poništen gol Kristijana Biragija početkom drugog poluvremena (ofsajd), da bi tek u 78. minutu stigli do gola, ispostaviće se i slavlja.

Gaetano Kastrovili postao je prvi strijelac u novoj, 119. sezoni u Seriji A.

Nisu bogzna šta pokazali gosti. Uspjeli su zatresti protivničku mrežu u 95. minutu, ali je Andrea Beloti bio u očiglednom ofjsadu, pa je ostalo 1:0.

Nikola Milenković, koji je već u 15. minutu zaradio javnu opomenu, pa je ostatak meča morao igrati izuzetno oprezno, odigrao je svih 90 minuta za "violu", Dušan Vlahović u 79. minutu zamijenio je Franka Riberija, dok je u Torinu Saša Lukić na terenu proveo posljednjih 20 minuta meča.