Urodila šok terapija - Stojnićev debi iz snova: Krupa slavila na "Grbavici"! (FOTO)

Veliko iznenađenje u Sarajevu.

Željezničar - Krupa 0:1 m:tel Premijer liga BiH 8. kolo Izvor: Damir Hajdarbasic/www.fkz.ba

"Vatreno krštenje" Velimira Stojnića na klupi Krupi nije moglo proći bolje za iskusnog stručnjaka!

Nasljednik Zorana Marića praktično je preporodio tim iz Krupe na Vrbasu već u svom prvom zvaničnom meču, pa je Krupa na "Grbavici" savladala favorizovani Željezničar 1:0 (1:0) golom kapitena Igora Makitana u 18. minutu.

ŽELJEZNIČAR - KRUPA 0:1 (0:1)

Nije iskusni stručnjak imao mnogo vremena, ali očigledno je da je u ovih nekoliko dana uspio da razdrma igrače, prije svega psihički, pa su fudbaleri iz kanjona Vrbasa izgledali mnogo bolje nego u uvodnih sedam kola, kada su osvojili samo četiri boda.

Večeras na "Grbavici" - sva tri!

Imali su domaći na startu terensku inicijativu, ali kao da ih je gol iz 18. minuta potpuno presjekao.

Aleksa Andrejić uputio je upotrebljiv centaršut, a Makitan pogodio za 0:1.

Krupa se u nastavku orijentisala na odbranu svog gola, i u tome je uspjela.

Početkom drugog poluvremena najbolju šansu za "plave" imao je Ermin Zec, ali je pogodio prečku.

Imala je i Krupa svoje šanse, prije svega kapiten Nikola Dujaković, ali je golman Željezničara Irfan Fejzić uspio da odbrani.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Hajdarević (46. Zec), Miletić, Mujezinović, Štilić, Alispahić (76. Veselinović), Sadiković, Blažević, Lendrić (70. Hajrić), Ikić, Šehić. Trener: Amar Osimć.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Nikolić, Dujaković, Puzigaća, Palić, Andrejić, Mandić, Golubović. Trener: Velimir Stojnić.