KEJN - SON, KEJN - SON i tako četiri puta: Murinjov tandem rasturio Sautempton, Englez bacio "petardu"!

Kakva rapsodija pravo niotkuda...

Premijer liga Sautempton - Totenhem 2-5 Son dao 4 gola Izvor: Guliver/Getty images/Pool

Utakmica za anale odigrana je u Sautemptonu, na otvaranju drugog kola Premijer lige! Totenhem je do nogu potukao "svece" i za to su im bila potrebna samo dvojica igrača!

SAUTEMPTON - TOTENHEM 2:5 (1:1)
/Ings 32, 90 pen. - Son 45+2, 47, 64, 73, Kejn 82/

Nestvarna pobjeda Totenhema Žozea Murinja u meču koji je obilježio tandem Hari Kejn - Hjung Min Son! Engleski napadač je upisao četiri asistencije na ovom susretu za samo 28 minuta fudbala i sve četiri bile su namijenjene Korejancu!

Izuzetna rijetkost, ali Kejn i Son su u tome uspjeli protiv vrlo slabašne odbrane Sautemptona.

Ekipa Ralfa Hazenhitla imala je sreće već u 4. minutu kada je pogodak Harija Kejna bio poništen nakon konsultacije sa VAR sistemom, a onda su u 32. minutu stigli do vođstva preko Denija Ingsa.

Nije dobro izgledao Totenhem, daleko je to bilo od ovog bajnog rezultata koji su na kraju ostvarili i zamalo da na odmor odu sa zaostatkom.

Ipak, Son je prvi pogodak postigao u 47. minutu prvog poluvremena kada je umakao odbrani "svetaca" i potom lijepo finiširao u dalji ugao gola.

Potom je ponovo u 47. minutu, ali u drugom poluvremenu, pobjegao igračima Sautemptona i iskoristio novo dodavanje Kejna. Isto je ponovio i 64. i 73. minutu, kada je oba puta Englez imao sjajna dodavanja ka njemu, a ovaj poslije toga imao lakši zadatak.

Da ne bude da je Kejn postao samo "kreativac", postarao se u 82. minutu kada je iskoristio udarac Lamele koji se odbio od stativu, a on se našao na pravom mjestu.

Do kraja meča Ings je drugim golom na meču uspio samo da ublaži poraz, iskoristivši jedanaesterac u 90. minutu meča.