Prošle sezone "osmica" i "petarda", a danas samo trojka: RB Lajpcig lako s Majcom, Dani Olmo razbijene glave!

Rutinska pobjeda RB Lajpciga na startu nove 58. sezone u Bundesligi.

RB Lajpcig - Majnc 3:1, Bundesliga, 1, kolo Izvor: Maja Hitij/Getty Images Europe

Tim iz Lajpciga prethodna dva puta je do nogu potukao Majnc (8:0, 0:5), a u pobjedničkom ritmu nastavio je i na početku nove sezone u Bundesligi.

RB LAJPCIG - MAJNC 3:1 (2:0)

U prvih 20-ak minuta je pogocima Emila Forsberga iz penala i Jusufa Poulsena majstorskim lobom glavom poveo sa 2:0, a do odlaska na odmor je propustio još najmanje tri-četiri šanse.

Početkom nastavka, gosti su smanjili golom Francuza Žana Felipea Matete, ali samo nekoliko minuta kasnije, ponovo je RB Lajpcig otišao na dva razlike što je bez problema sačuvao do kraja.

Strijelac trećeg gola bio je reprezentativac Malija Amadu Haidara.

Zanimljiv detalj na "Red Bul Areni" u Lajpcigu dogodio se u 66. minutu kada je prilikom sudara sa protivničkim igračem nastradao španski napadač Dani Olmo.

Bivšem napadaču Dinama iz Zagreba je razbijena glava, pa mu je ukazana ljekarska pomoć, ali kako medicinska ekipa nije uspjela da brzo zaustavi krvavarenje, Španac je morao da napusti teren.

Izvor: Maja Hitij/Getty Images Europe