Rudar iskoristio remije u Novom Gradu i Ugljeviku, Prijedorčani na vrhu!

Rudar Prijedor je lider na tabeli nakon 8. kola M:tel Prve lige RS.

Prva liga RS 8. kolo Rudar Prijedor - Borac KD  2-0 Izvor: MONDO

Od osam mečeva osmog kola Prve lige RS polovina je završena bez pobjednika, što je iskoristio Rudar Prijedor i pobjedom 2:0 nad Borcem iz Kozarske Dubice se izdvojio na prvom mjestu.

Prijedorčani su na najbolji mogući način iskoristili remi Slobode i Leotara, pa sada imaju dva boda više od Trebinjaca, kojem je ovo drugi uzastopni meč koji su završili 0:0.

Rudar Prijedor sve je završio u prvih 45 minuta duela sa Borcem.

Već u 4. minutu ekipa Borisa Savića je povela, a strijelac je bio napadač Luka Kulenović.

Sve dileme otklonio je Matović pogotkom za 2:0 minut prije kraja prvog poluvremena, a u nastavku Rudar je sačuvao prednost i upisao petu pobjedu u sezoni.

Alfa Modriča vodila je 2:0 u Ugljeviku golovima Trifkovića u prvom i Kojića u 23. minutu, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Zvijezde 09.

Modričani će dugo pamtiti ime Marka Rajkovića koji je u 57. minutu smanjio na 2:1, a onda duboko u nadoknadi, u 96. minutu izjednačio na konačnih 2:2.

Neizvjesnost u Prvoj ligi RS se nastavlja i nakon ovog kola, jer vodeći Rudar i desetoplasirani Ljubić dijeli samo šest bodova.

Prnjavorčani su do tog desetog mjesta stigli zahvaljujući svom heroju Danku Segiću.

Kapiten Ljubića postigao je het-trik u pobjedi 3:1 nad Kozarom u Gradišci.