Spiskali 250 miliona, a blamiraju se protiv VBA: Čelsi primio tri gola za pola sata, pa se izvadio u 93!

Partija koja će staviti mnogo upitnika iznad Franka Lamparda...

Premijer liga 3. kolo VBA - Čelsi 3-3  Izvor: Tanjug/Laurence Griffiths/Pool via AP

Mnogi smatraju da je Čelsi odradio najbolji prelazni rok ovog ljeta, potrošili su čak 250 miliona evra, ali nakon prve tri utakmice u novoj sezoni djeluje da nisu riješili najveći problem.

To je prije svega odbrana pošto im je Vest Bromvič dao tri gola za pola sata koristeći individualne greške čitavog tima, pa će zbog toga iznad rada trenera Franka Lamparda biti stavljeno mnogo upitnika. Ovo jednostavno nije dovoljno, iako su "plavci" uspjeli da izvuku bod u nadoknadi.

VBA - ČELSI 3:3 (3:0)

Prvu grešku napravio je Markos Alonso, što je Robinson kaznio golom u 4. minutu, da bi istom igraču i Tijago Silva, kapiten na debiju (!?), poklonio gol i u 25. minutu.

Čelsi je bio u potpunom nokdaunu, ali to nije bio kraj. Barli se u 27. minutu snašao poslije kornera, kada je "ispao" Džejms, tako da je za manje od pola sata na semaforu pisao rezultat kome se nije nadao nijedan navijač Čelsija, posebno vlasnik Roman Abramovič.

Povukao je Lampard konkretne poteze na pauzi, zamijenio je očajnog Alonsa i Kovačića, uveo Aspilikuetu i Hadson-Odoija, pa je zaista Čelsi zaigrao bolje.

Sjajan gol Maunta u 54. minutu najavio je da Čelsi možda i može da izvuče iz ove utakmice, potom je Hadson-Odoi smanjio na samo gol zaostatka u 70, da bi potom Lampard na teren poslao i Žirua - i to umjesto Silve.

Nije se to odrazilo na broj šansi, Čelsi nije bio dovoljno opasan, ali je u 93. minutu ipak došao do spasonosnog gola Ejbrahama za 3:3.

Gledao se VAR, odnosno da li je Haverc igrao rukom, a iako je bilo kontakta - gol je priznat.

Gol je možda spasao dan, ali ostaje mnogo upozorenja za Čelsi...