"Ovo je Jovićev najbolji meč u Real Madridu": Svi pričaju da je Luka maler, ali Španci su zadovoljni

Autor Nebojša Marković

Ponovo suptilne kritike na račun Zidana.

Luka-Jovic-najbolja-utakmica-za-Real-Madrid-hvale-ga-spanski-mediji-Marka-nije-imao-srece-Primera Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty images/Gonzalo Arroyo Moreno

Real Madrid je sinoć uspio da savlada Valjadolid 1:0 u njihovom trećem meču u Primeri, ali ponovo Luka Jović nije uspio da zatrese mrežu.

Srpski napadač je ponovo bio starter, ali je promašio veliku priliku i meč je završio poslije 58 minuta.

Da stvar bude gora po bivšeg igrača Crvene zvezde, zamijenio ga je Vinisijus, koji je poslije samo sedam minuta na terenu uspio da postigne pobjedonosni pogodak. Novi maler, primijetiće mnogi.

Međutim, da Jovića više španski mediji ne kritikuju kao prije postalo je jasno u prethodnih par sedmica, a to je bio i sinoć.

"Marka", koja se najviše bavi stvarima u Real Madridu, ocjenjivala je igrače Real Madrida u meču protiv Valjadolida i po njima, Jović je bio treći najbolji igrač šampiona Španije.

Tibo Kurtoa je na prvom mjestu kao neko ko je imao par odličnih odbrana i ko je ostavio snažan utisak, dok je na drugom mjestu bio Federiko Valverde, za kojeg ističu da je kreirao najbolju šansu za Jovića, koju ovaj nije iskoristio.

I onda dolazimo do Srbina.

"Drugi put uzastopno je u prvoj postavi što se nije dogodilo od januara. Dobio je novu priliku da pokaže da vrijedi i treba da ostane. Bio je snažan u svom nastupu. Imao je veliku šansu za gol, ali uprkos tome što je bio sam, šutirao je previsoko. Imao je još jednu priliku kada je pogodio spoljni dio mreže. Nije ni imao sreće, jer je njegov sjajan udarac glavom bio odbranjen. Iznenadila je izmjena u trenucima kada je dobro igrao, svoju najbolju utakmicu u Madridu", bio je komentar "Marke" na Jovićevu partiju.

Zidan nije imao mnogo strpljenja, izmijenio je Srbina i prije isteka sat vremena igre, ali mu se to isplatilo...