Zidan dao Joviću šansu, ali nije ga hteo gol: Luki baš malo falilo u Madridu!

Autor Mladen Šolak

Srpski centarfor bio je veoma zapažen, imao je tri velike šanse, ali je svaki put bio "kratak" za jako malo.

Zidan dao Joviću šansu, ali nije ga hteo gol: Luki baš malo falilo u Madridu! Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Dok se svakodnevno nagađa da li će i kada Luka Jović napustiti Real Madrid, Zinedin Zidan mu je ponovo pružio poverenje i uvrstio ga u startnu postavu, drugu utakmicu zaredom.

U Realovom trening centru, srpski napadač je u ligaškom meču protiv Valjadolida ušao u tri velike šanse, bio najzapaženiji igrač "kraljevića", ali ih nije koristio.

Najpre je u 35. minutu gađao nogom "iz prve" na odlično dodavanje sa desne strane i promašio je gol za nekoliko centimetara. Nedugo potom mu je Luka Modrić odlično spustio loptu, a Srbin je "punom" šutirao u spoljni deo "male" mreže...

Usledila je pauza, a posle pauze je ponovo Jović bio u prvom planu, jer je u 53. posle kornera šutirao glavom, i to veoma dobro, ali je golman Valjadolida Roberto Himenez odbranio bacivši se u donji desni ugao. Lopta se odbila do veziste Reala Kazemira koji je pogodio prečku, a onda je glavom gađao i Serhio Ramos...

Zidan je izveo Jovića iz igre u 58. minutu, a Brazilac je u 65. bio na pravom mestu da posle nespretne intervencije defanzivaca gostiju pošalje loptu u mrežu i donese Realu prednost, ispostaviće se i pobedu 1:0.