Sve je gotovo, poznati svi učesnici Lige šampiona: Penali, crveni karton i nestvarni preokret na kraju kvalifikacija!

Autor Nikola Lalović

Poznata su poslednja tri učesnika ovogodišnje Lige šampiona, a poslednjeg dana kvalifikacija nije nedostajalo drame.

Sve je gotovo, poznati svi učesnici Lige šampiona:  Penali, crveni karton i nestvarni preokret Izvor: Guliver/ Michael Regan/Getty Images

Midjitland i Slavija iz Praga su odigrali 4:1, a Danci su u ovom meču napravili neverovatan preokret. U 83. minutu rezultat je bio 1:1 i Dancima su nedostajal 2 gola za prolaz. Oni su u poslednjih desetak minuta meča uspeli da tri puta matiraju golmana Slavije i na volšeban način se plasiraju u LŠ.

Dramu smo videli i u Grčkoj, gde je PAOK izgubio od Krasnodara 2:1. PAOK je prvi zatresao mrežu, ali svoju. Posle autogola Mihalidisa Grci su izjednačili, ali je Remi Kabelja doneo prolaz dalje ruskom predstavniku.

U trećem duelu dana Salcburg je iskoristio crveni karton koji je dobila ekipa Makabija i sa pobedom 3:1 lagano prošao u najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi.

Žreb za grupnu fazu održaće se 1. oktobra u 18 časova, a u narednoj sezoni nastupiće sledeči timovi:

Prvi šešir: Bajern, Sevilja, Real Madrid, Liverpul, Juventus, PSŽ, Zenit, Porto

Drugi šešir: Barselona, Mančester junajted, Mančester siti, Atletiko Madrid, Šahtjor, Borusija Dortmund, Čelsi, Ajaks

Treći šešir: RB Lajpcig, Inter, Lacio, Atalanta, Dinamo Kijev, RB Salcburg, Olimpijakos, Krasnodar

Četvrti šešir: Lokomotiva Moskva, Olimpik Marsej, Klub Briž, Borusija Menhengladbah, Istanbul Basakšehir Ren, Ferencvaroš, Midjitland.