Mašinerija iz Bergama nastavlja da "melje": Atalanta se igrala u Rimu

Još jedna impresivna partija "boginje".

Lacio - Atalanta Serija A 1. kolo rezultati i tabela Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Gdje su stali prošle, fudbaleri Atalante nastavljaju ove sezone.

Poslije gostujućih 4:2 protiv Torina, tim Đan Pjera Gasperinija demolirao je i Lacio na "Olimpiku" 4:1 (3:0), a sve je bilo jasno već nakon prvih 45 minuta, kada je tim iz Bergama postigao tri gola.

Iako je rezultat na poluvremenu možda bio previsok, s obzirom da su i Rimljani imali svoje prilike, nema sumnje da su fudbaleri Atalante zaslužili tri gola.

Redom su pogađali Robin Gosens, Hans Hatebur i Alehandro Gomez.

S obzirom da je bio strijelac i u meču protiv Torina, fenomenalni Argentinac prvi put u karijeri pogodio je protivničku mrežu u dva uvodna kola sezone.

Zanimljivo je da je rezultat poslije prvog poluvremena na istom mjestu prošle godine takođe bio 0:3, ali ekipa iz Bergama ovaj put nije dozvolila rivalu da nadoknadi tri gola prednosti. Tada je završeno 3:3.

Činilo se početkom nastavka da bi nešto takvo moglo da se desi, s obzirom da je Felipe Kaisedo uspio da smanji na 1:3, ali privremena radost potrajala je samo četiri minuta.

"Papu" Gomez novim golom vratio je "nebesko-plave" u "kanal", iz kojeg više nisu mogli da se vrate.

Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE