Zasjenio Mesija, dao dva gola i nije igrač utakmice: Barseloninom novom čudu oduzeta nagrada iz bizarnog razloga!

Autor Nebojša Marković

Šta sve nećemo čuti...

Ansu-Fati-nije-igrac-utakmice-maloletan-nagrada-od-Badvajzer-pivara-dva-gola-Barselona-Viljareal Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort, Joan Monfort/AP

Počela je era Ronalda Kumana, ali Lionel Mesi nije bio u centru pažnje!

Iako je najbolji fudbaler u istoriji kluba na kraju ipak protivno svojoj volji ostao na "Nou Kampu", sve oči su bile uprte u ono što je radio mladi Ansu Fati! Osim što je bio najbolji pojedinac na meču, ostao je u centru zbivanja i zbog jedne bizarne situacije!

Barselona je u svom prvom meču u novoj sezoni slavila 4:0 protiv Viljareala, postigavši sve golove u prvom poluvremenu i tako potpuno razbila tim Unaija Emerija, a Fati je bio strijelac prva dva pogotka, prije nego što je iznudio jedanaesterac.

Ipak, i pored toga što je postigao dva gola u razmaku od četiri minuta, a potom potom bio "krivac" za gol Mesija iz penala, igrač utakmice bio je - Đordi Alba!?

Da, bizarna situacija odigrala se sinoć u Barseloni, pošto Fatiju nije bilo dozvoljeno da bude igrač utakmice.

Razlog? Fati još uvijek ima 17 godina, a kako je sponzor nagrade za igrača utakmice pivarska kompanija "Badvajzer", maloljetni fudbaler nije mogao da bude njen dobitnik.

Odluka je pala na Đordija Albu, mada čitav svuhet zna kome ona zapravo pripada.

Izgleda da je kapitalizam ponovo "umiješao prste"....