Dobre, ali i loše vijesti za Ljubić: Segić opet donio tri boda, pa se povrijedio (VIDEO)

Četvrta prvenstvena pobjeda povratnika u prvoligaško društvo.

Ljubić - Sloga Doboj 1:0 Danko Segć strijelac m:tel Prva liga RS 9. kolo rezultati tabela Izvor: AlekBatoAtic@Photography Studio/Aleksandar Atic

Nakon što je u prošlom kolu het-trikom u Gradišci svom timu omogućio da donese kompletan plijen sa teškog gostovanja Kozari, Danko Segić i danas je bio junak Ljubića.

Već u devetom minutu odlučio je pobjednika u komšijskom duelu protiv dobojske Sloge. Pokušali su gosti iz Doboja da naprave ofsajd zamku, ali nisu bili baš uspješni u svojim namjerama. Kapiten Prnjavorčana prošao je po desnoj strani, odlično šutirao iskosa i matirao Tina Divkovića.

Dakle, bio je to njegov četvrti pogodak u posljednja dva meča, a ukupno šesti u sezoni.

LJUBIĆ - SLOGA 1:0 (1:0)

Ipak, gosti nisu došli da se brane, pokazali su da u Prnjavoru žele pozitivan rezultat, a posao im je olakšan kada se strijelac jedinog gola povrijedio u finišu prvog poluvremena.

Morao je Segić u svlačionicu, a ista sudbina zadesila je Mamadua Đaloa, koji se povrijedio u 69. minutu, pa je i on morao prije vremena van igre. Domaćin je tako poprilično oslabljen igrao u nastavku meča.

Bila je to tvrda, čvrsta utakmica, a taj jedan gol ipak je odlučio pobjednika.

Veliku priliku za izejdnačenje gosti su imali u 69. minutu, kada je Srđan Đuranović dobro šutirao, no lopta je otišla pored gola.

U finišu meča po jedna dobra prilika na obje strane, ali se rezultat nije promijenio.

Ljubić je stigao do četvrtog ovosezonskog trijumfa, dok Sloga sada ima učinak od po tri pobjede, remija i poraza.

LJUBIĆ: Knežević, Radaković, Žižak, Jagodić, Segić (42. Jugović), Mrzić, Grahovac (64. Subić), Todorić, Svjetlanović, Komlenović, Đalou (69. Novaković). Trener: Nikola Zeljković.

SLOGA: Divković, Janković, Marković (85. Stamenković), Nikolić, Aljetić (67. Andrić), Lukić, Đuranović, Komljenović, Vasiljević (67. Hadžimujić), Maca, Perić. Trener: Milan Draganović.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević