KUP RS: Maratonska penal-serija u Srebrenici, premijerligaši opravdali očekivanja i plasirali se u četvrtfinale

Odigrano sedam od osam mečeva osmine finala Kupa Republike Srpske, zbog obilnih padavina odgođen duel Kozare i Slobode iz Novog Grada.

Kup RS osmina finala rezultati Radnik i Krupa u četvrtfinalu, odgođen meč Kozara - Sloboda Novi Grad Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Premijerligaši Krupa i Radnik opravdali su uloge favorita u mečevima osmine finala protiv Borca iz Kozarske Dubice, odnosno Željezničar Sport tima, te se plasirali u narednu fazu takmičenja.

Krupa je kao gost slavila golovima Ajdina Redžića i Nikole Mandića u drugom poluvremeu, dok je Radniku četvrtfinale omogućio Nedim Mekić, pogotkom iz slobodnog udarca na isteku sata igre.

Među osam najboljih u najstarijem i najmasovnijem takmičenju Srpske našli su se još Ljubić, Zvijezda 09, Sloga iz Doboja, Leotar i Podrinje.

U jednoj oj najzanimljivijih utakmica Rudar Prijedor i Leotar igrali su 0:0, nakon čega su Trebinjci bili uspješniji s penala i plasirali se u četvrtfinale.

Maratonska penal-serija viđena je u Srebrenici, gdje je Podrinje, nakon 1:1 u 90 minuta protiv domaćeg Gubera, slavilo 15:14, nakon 17 serija jedanaesteraca!

Zbog obilnih padavina u Gradišci, odgođen je duel Kozare i Slobode iz Novog Grada, a novi termin biće određen naknadno.