Partizanovo dijete blista u Hrvatskoj: Ovacijama ispraćen sa terena, sjajna partija u ubjedljivom trijumfu

Autor Pavle Knežević

Govorio je Stanojević da želi da okuplja Partizanovu djecu...

Slaven Belupo Istra 5 1 Partizanovo dijete Nemanja Glavčić Izvor: MN PRESS

Partizanovo dijete Nemanja Glavčić blistao je danas u pobjedi svog Slaven Belupa i Istre na početku osmog kola prvenstva Hrvatske.

Domaći tim je slavio sa velikih 5:1, a vezni igrač je upisao dvije asistencije i jedan gol poslije sjajne akcije.

Gol je postigao u 61. minutu, a tri minuta kasnije je zamijenjen. Sa terena je ispraćen aplauzima i ovacijama prisutnih. Strijelci za Slaven bili su i Krstanović u 50. minutu iz penala i Boaći u 79, a jedini gol za Istru postigao je Vuk u 85. minutu.

Nemanja Glavčić je prošao omladinsku školu Partizana, nastupao je i za Teleoptik, ali u prvom timu Partizana nije uspio da se izbori za značajniju ulogu, pa se u ljeto 2016. preselio u Spartak, prvo na pozajmicu, a godinu dana kasnije je kao slobodan igrač potpisao ugovor.

Tamo se zadržao do ljeta 2019, kada je realizovao transfer u ekipu Slaven Belupa i tamo se sjajno snašao.

Aleksandar Stanojević govorio je više puta da želi da se oslanja na igrače ponikle u Partizanu, da li možda i njega ima u vidu?