PRVA LIGA RS: Prijedorčani šampionski u Janji, domaći poraz Leotara u derbiju kola

"Rudari" nisu imali problema u Janji, Leotar poražen u derbiju od Zvijezde 09

m:tel Prva liga RS rezultati Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor ostaje lider na tabeli m:tel Prve lige Republike Srpske i nakon 11. kola.

Prvi kandidat za osvajanje šampionske titule i povratak u elitni rang bh. fudbala lako se ovog popodneva obračunao sa "fenjerašem" Podrinjem, koje nije imalo šansu protiv raspoloženog tima Borisa Savića:

PODRINJE – RUDAR PRIJEDOR 1:4 (1:2)
/Došlo 23 - Zekanović 2, 47, Stjepanović 5, Marmat 62/

Dvostruki strijelac za "rudare" u Janji bio je Predrag Zekanović, koji je poentirao kako na startu prvog, tako i u uvodnim minutima drugog dijela, za 0:1 i 1:3.

U ranoj fazi meča mreža Podrinja se još jednom zatresla i to u petom minutu, kada je precizan bio Slaven Stjepanović, dok je konačnih i sigurnih 1:4 postavio Danilo Marmat u 62. minutu.

Derbi ove runde odigran je u Trebinju, gdje je Leotar poražen od Zvijezde 09 rezultatom 0:1, što je klubu sa Polica drugi neuspjeh u sezoni.

Jedini gol postigao je Ognjen Stjepanović u 39. minutu, gurnuvši Leotar na četvrto mjesto, obzirom na trijumf svog tima, ali i pobjedu novogradske Slobode u Prnjavoru (0:2).

Izvor: Promo/FK Tekstilac Derventa/Nikola Kulaga

Značajnu pobjedu u borbi za bijeg iz opasne zone upisao je banjalučki Željezničar Sport tim, koji je slavio na gostovanju u Brčkom.

Bodove su podijelili Tekstilac i Alfa Modriča, Drina i Slavija, te Kozara i Sloga.