Razbijena moćna Atalanta: Napolitanci držali čas neprepoznatljivom timu iz Bergama

Četiri gola u prvih 45 minuta, pa opuštanje "skvadre" Đenara Gatuza.

Napoli - Atalanta 4:1 Serija A 4. kolo Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Odavno niko u Seriji A, a ni šire, nije nadigrao Atalantu kao što je to uradio danas Napoli.

Tim Đenara Gatuza održao je pravu fudbalsku lekciju gostima iz Bergama, naročito u prvih 45 minuta, kada su Napolitanci postigli čak četiri gola, da bi u nastavku i rival došao do daha.

NAPOLI - ATALANTA 4:1 (4:0)

Iako je Napoli dominirao u prvih 20-ak minuta meča, ništa nije slutilo da će se mreža gostiju do pauze zatresti čak četiri puta.

A onda je krenuo rafal domaćih.

Irvin Lozano sa dva brza gola, u 23. i 27. minutu najavio je sjajno izdanje svog tima, četiri minuta kasnije prelijep pogodak postigao je Mateo Politano, da bi u finišu prvog poluvremena fenomenalno izdanje Napolija prvencem u Seriji A krunisao Nigerijac Viktor Osimen.

Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Koliko su "partenopei" bili dominantni u prvom dijelu govori podatak da su imali čak 18 šuteva, od čega 12 u okvir gola, dok se gosti praktično nisu vidjeli tokom tih 45 minuta.

U nastavku se konačno probudio i tim Đan Pjera Gasperinija. Iskusni stručnjak izveo je iz igre svog najboljeg igrača Alehandra Gomeza, koji danas nije bio "u elementu", a njegova zamjena Sem Lamers odužio mu se pogotkom za 4:1.

Počasni gol kao da je zadovoljio goste, koji nisu imali snage za nešto više, dok su fudbaleri Napolija rutinski dopustili da vrijeme "iscuri".

ILIČIĆ

Josip Iličić prvi put se našao na terenu još od jula, ali čini se da slovenački internacionalac nije izabrao pravi momenat za povratak. Kao što je poznato, Iličić je dugo bio van tima zbog privatnih problema, navodne depresije uzrokovane nevjerstvom supruge ili pandemijom korona virusa, nagađanja su italijanskih medija koja još nisu potvrđena.

Bio je ovo prvi poraz Atalante, a treći trijumf Napolija, koji još nije primio ni gol (ako se ne računa neodigrani meč sa Juventusom, koji je nakadno registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist "stare dame", a Napoliju oduzet i bod).

"Boginja" tako u lošem raspoloženju dočekuje prvi ovosezonski meč u Ligi šampiona. U srijedu će u Danskoj biti gost Mitjilanda, dok će Napoli dan kasnije ugostiti AZ Alkmar, u okviru prvog kola Lige Evrope.

Verona - Đenova (20.45)

TABELA: Milan 9, Atalanta (+1) 9, Napoli (+1) 8*, Sasuolo 7, Juventus 7, Inter 7, Verona 6, Benevento 6, Lacio 4, Roma 4, Đenova 3, Bolonja 3, Fiorentina 3, Sampdorija 3, Specija 3, Parma 3, Kaljari 1, Torino 0, Udineze 0, Krotone 0.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.