Miha nije dobio karton, ali se crveni! Đuričić vratio Sasuolo iz "mrtvih"!

Drugi put zaredom Bolonja poražena od Sasuola na svom terenu, iako je pola sata prije kraja ima dva gola prednosti

Serija A 4. kolo Bolonja - Sasuolo 3-4 Filip Đuričić Izvor: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images Europe

Drugi put zaredom Siniša Mihajlović crveni se nakon duela njegove Bolonje i Sasuola.

Prošli put Mihajlović je zaradio crveni karton u porazu 2:1, a ovoga puta crvenio se zbog blamaže njegove ekipe koja je pola sata prije kraja imala dva gola prednosti, a onda do kraja primila TRI gola!

Srpski reprezentativac Filip Đuričič u 64. minutu lijepim pogotkom smanjio je na 3:2 i inicirao veliki preokret Sasuola koji je golom Kaputa i autogolom Tomijasua stigao do pobjede 4:3 u "Derbiju Del'Emilija".

Mihajlovićeva ekipa upisala je treći vezani poraz u duelima sa Sasuolom, drugi zaredom na Renato Dal'Ari, a mnogo veći problem za Sinišu Mihajlovića je katastrofalna odbrana njegove ekipe.

Bio je ovo 37. uzastopni meč Bolonje na kojem je primila gol i sada joj nedostaje samo jedan da stigne negativni rekord Duizburga star 45 godina, bar kada su u pitanju Lige petice.

BOLONJA - SASUOLO 3:4 (2:1)

Mnogo zadovoljniji bio je Mihajlović nakon prvih 45 minuta u kojima je Bolonja mnogo više napadala i te lijepe akcije završavala golovima.

Sorijano je doveo Bolonju u vođstvo nakon proigravanja Palasija, a nakon što je Berardi izjednačio ponovo su fudbaleri u crveno-plavom izveli dobru akciju i egzekutor je bio Svanberg – 2:1.

Djelovalo je da je sve gotovo nakon poteza Lokatelija, odnosno Orsolinija nakon jednog sata igre.

Prvi je oduzeo loptu igračima Bolonje, a onda odlučio da driblingom kroz svoj šesnesterac izbaci iz igre "pola" domaće ekipe. Njegov dribling zaustavljen je na ivivi kaznenog prostora, a Orsolini je lijepim pogotkom povisio na 3:1.

Izvor: Filippo Rubin/LaPresse

Radost domaćih je ipak kratko trajala – samo četiri minute.

Filip Đuričić prizemnim udarcem u suprotan ugao smanjio je na 3:2 i najavio potpunu ofanzivu i veliki preokret svoje ekipe.

Skorupski je sjajnim intervencijama dva puta „skidao“ pokušaje Ferarija sa ivice peterca, a onda je Kaputo iskoristio grešku Palacija i izjednačio na 3:3 u 70. minutu.

I onda šok na Del'Ari!

Kirijakopulos je ubacio u peterac, Skorupski i Tomijasu su se spetljali i lopta je od defanzivca Bolonje završila u mreži – 3:4!

Trećom pobjedom u nizu Sasuolo je izbio na drugo mjesto na tabeli sa 10 bodova, dok je Bolonja ostala pri dnu tabele sa jednim trijumfom u prva četiri kola.

SERIJA A - 4. KOLO:

Bolonja - Sasuolo 3:4 (2:1)
/Soriano 10, Svanberg 39, Orsolini 60 – Berardi 18, Đuričić 64, Kaputo 70, Tomijasu 77ag/

/Simi 12 - Alvaro Morata 21/

TABELA: Milan (+1) 12, Sasuolo (+1) 10, Atalanta (+1) 9, Napoli (+1) 8*, Juventus (+1) 8, Inter (+1) 7, Verona 6, Benevento 6, Lacio 4, Roma 4, Đenova 3, Fiorentina 3, Sampdorija 3, Specija 3, Parma 3, Bolonja (+1) 3, Kaljari 1, Krotone (+1) 1, Torino 0, Udineze 0.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.